شکنجه گران شیعیان بحرین چه کسانی هستند؟
ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٩   کلمات کلیدی:

شکنجه گران شیعیان بحرین چه کسانی هستند؟ + تصاویر

«حمد بن عیسی» آل خلیفه پادشاه بحرین نه تنها توجهی به خواسته های مردمی ندارد بلکه دست مزدوران خود و اعضای خاندان حاکم از جمله فرزندان خود را برای شکنجه مردم باز گذاشته است.

این رژیم با وجود فریادهای مخالفان و گزارش موسوم به بسیونی در حالی ژست حمایت از قوانین را به خود گرفته است که به شکنجه مخالفان مشغول بوده و رهبران آنها را به زندان افکنده است.

شکنجه گران کیستند؟


عجیب‌ترین روش‌های درمانی جهان
ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٩   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: عجیب‌ترین روش‌های درمانی جهان

بیماری همزاد انسان است و از آن گریزی نیست، در طول تاریخ بسیاری از روش‌های عجیب برای درمان بیماری‌ها به وجود آمده که بعضی از آنها چندش آور است.

 

 

 


نیروهای آل سعود مسجد شیعیان در العوامیه را تخریب کردند
ساعت ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٦   کلمات کلیدی:
تخریب مسجد شیعیان در العوامیهنیروهای سعودی مسجد "عین امام حسین" (ع) را که شیخ نمر باقر النمر روحانی مشهور شیعه در آن نماز به جای می آورد، تخریب کردند.

شیخ نمر از چند ماه پیش در زندانهای رژیم سعودی به سرمی برد.

نیروهای رژیم آل سعود شیخ نمر را ابتدا از ناحیه پا زخمی و سپس بازداشت کردند که وضعیت وی در زندان درپی اعتصاب غذا وخیم گزارش شده است.

نیروهای سعودی هنگامی که شهروندان شهر العوامیه درحال تظاهرات علیه ساخت یک فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) بودند؛ این مسجد را تخریب کردند.


وحشیانه‌ترین جنایت‌ تاریخ در 40 ساعت
ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٦   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: وحشیانه‌ترین جنایت‌ تاریخ در 40 ساعت + تصاویر

اردوگاه صبرا و شتیلا 2 اردوگاه از مجموع 12 اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان به شمار می‌روند که در جنوب این کشور واقع شده‌اند. این دو اردوگاه فلسطینی‌هایی را در بر می گرفت که از همان آغاز اشغال فلسطین در سال 1948 در آن پناه گرفته بودند و اغلب آنها از ساکنان منطقه "الجلیل" در شمال فلسطین اشغالی محسوب می شدند. این دو اردوگاه در زمان جنایت صهیونیست ها در سال 1982 حدود 90 هزار سکنه داشت که یک چهارم آنها فقرای لبنانی بودند.


ترور 7 سفیر طی 50 سال؛ حاصل سیاست خارجی خصمانه آمریکا
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٦   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: ترور 7 سفیر طی 50 سال؛ حاصل سیاست خارجی خصمانه آمریکا

سفارت‌خانه‌ها و دفاتر نمایندگی آمریکا طی 50 سال گذشته در سراسر دنیا 30 بار هدف حمله قرار گرفته‌اند که طی این حملات 7 سفیر آمریکایی کشته شدند که آخرین این حملات در بنغازی لیبی بود.

نگاهی آماری به این حملات نشان می‌دهد که طی 20 سال گذشته حملات به دفاتر سیاسی و دیپلماتیک آمریکا افزایش یافته است.

پیش از این گروه‌های شبه نظامی چپ طراح حملات به دیپلمات‌های آمریکایی بودند که اولین مورد آن در سال 1968 بود و طی آن چریک‌های چپ در گواتمالا سفیر واشنگتن را در این کشور به قتل رساندند؛ البته در همان سال سفارت‌های آمریکا در پنوم پن (پایتخت کامبوج)، مانیل(پایتخت فیلیپین)، نیکوزیا (پایتخت قبرس) و کوالامپور توسط چریک‌های چپ‌گرا مورد حمله قرار گرفت.


ادامه خــــــــروش خشـــــــم جــهان اسلام
ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٤   کلمات کلیدی:

رئیس جمهور اندونزی فیلم ضداسلامی را محکوم و از توهین به مقدسات مسلمانان عمیقا ابراز تاسف کرد.

*  تظاهرات‌کنندگان سودانی پس از ورود به سفارت آلمان و پایین آوردن پرچم این کشور، اکنون به سمت سفارت آمریکا حرکت کرده‌اند.

مفتی اعظم کشمیر به شهروندان آمریکایی حاضر در کشمیر هشدار داد که به دلیل جریحه دار شدن احساسات مسلمانان هرچه سریعتر این منطقه را ترک کنند.

علمای ولایت «قندهار» اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.

مسلمانان بنگلادشی سفارت آمریکا در داکا را محاصره کردند.
 
نمازگزاران افغان پس از ادای نماز جمعه در شهر کابل با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا»، پرچم این کشور را به آتش کشیده و خشم خود را نسبت به فیلم موهن آمریکایی به نمایش گذاشتند.
 
*  شورای اخوت اسلامی افغانستان با محکوم کردن ساخت فیلم موهن علیه پیامبر (ص) اعلام کرد که اهانت به ساحت مقدس پیامبر قلب یک‌ونیم میلیارد مسلمان را جریحه‌دار کرد.
 
*  وزارت خارجه آلمان امروز تصمیم به تعطیلی سفارتخانه‌های خود در چند کشور اسلامی گرفته است.
 
*  علمای دینی هرات، ساخت و نشر فیلم ضد اسلامی را محکوم کردند.
 
*  معاون دبیر کل حزب دموکرات یمن با بیان اینکه با انتقاد از رئیس‌جمهور این کشور به علت عذرخواهی از آمریکا تاکید کرد سفیران آمریکا باید از کشورهای اسلامی اخراج شوند.
 
*  مفتی اعظم لبنان از مردم این کشور خواسته است که در محکومیت فیلم ضداسلامی موهن به پیامبر اکرم‎(ص) با یکدیگر متحد شوند.
 
*  نخست وزیر ترکیه ساخت فیلم موهن آمریکایی را که در آن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص ) اهانت شده است، توطئه دانست.
 
منبع: خبرگزاری ها

بیداری اسلامی هزینه اهانت به مقدسات اسلامی را سخت افزایش داده است
ساعت ۸:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٤   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: «بیداری اسلامی» هزینه اهانت به مقدسات اسلامی را سخت افزایش داده است

اعتراضات گسترده در جهان اسلام به انتشار تیزر تبلیغاتی یک فیلم موهن به ساحت رسول اکرم (ص)، همچنان ادامه دارد و شبکه‌های عربی متناوبا به گزارش مستقیم از قاهره، صنعا و دیگر نقاط جهان اسلام اشتغال دارند.

در حالی که سفیر ایالات متحده و سه آمریکایی دیگر در کنسولگری این کشور در شهر بنغازی کشته شده‌اند، در قاهره نیز پلیس با استفاده از تدابیر شدید امنیتی سفارت آمریکا را از تعرض مردم خشمگین مصر محفوظ داشته است.


اسلام و فعالیت های دینی در آمریکای لاتین
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢۳   کلمات کلیدی:

اسلام و فعالیت های دینی در آمریکای لاتینپس از ورود اروپاییها به آمریکاى لاتین در سال 1492م این منطقه تبدیل به پایگاه اصلى مذهب کاتولیک شد. با ورود اسپانیایی‌ها و پرتغالی‌ها و حاکمیت همه‌جانبه آنها بر مقدرات این کشورها و ترویج مذهب(مسیحیت) بیش از 90 درصد مردم این منطقه مسیحی شدند.

به دلیل مهاجرت اقوام لاتین و مخالفت با حضور انگلوساکسونها و پروتستان ها مذهب کاتولیک، مذهب سنتی و بی‌رقیب در آمریکای لاتین شد. اما در قرن هجده و نوزده، پروتستان ها هم در برخی کشورها نفوذ پیدا کردند و لذا این‌گونه هم نیست که در این منطقه، فقط و فقط واتیکان حضور و فعالیت داشته باشد. عمل‌کرد بد و محافظه‌کارانه کلیسای کاتولیک در حمایت از دیکتاتورها و طرد استقلال طلبان، جایگاه کلیسا را دستخوش تغییر قرار داد و باعث رشد سریع کلیساهای پروتستان در منطقه شد. به ویژه پس از استقلال کشورها، سخت گیری بر کلیساهای کاتولیک در بیشتر کشورها آغاز شد تا جایی که کلیساى کاتولیک سیاست توجه جدى به بُعد عبادى دین و پرداختن به معنویت را در دستور کار خود قرار داده است.


سیره ائمه معصومین‌(ع) در تحصیل دانش
ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢۳   کلمات کلیدی:

  سیره ائمه معصومین‌(ع) تحصیل دانشنوشتاری از آیت‌الله العظمی جوادی‌‌آملی

سیره حضرات معصومین علیهم السلام  در کیفیّت تعلیم آن است که دانش پژوهان را با تحقیق آشنا کنند و از هرگونه تقلید برحذر دارند و همان‌طور که از تقلید دور می‌دارند، از اعتماد به گمان نیز نهی می‌کنند، زیرا همان‌سان که تکیه به سخن دیگری برخلاف تحقیق است، اعتماد به گمان خویش نیز دور از حزم است، زیرا خردمندی به جزم است و آن، جز در پرتو برهان عقلی حاصل نمی‌گردد؛ لذا رهروان الهی، بیش از هر چیز به تحصیل یقین و تفکر عقلی ترغیب می‌نمودند که نمونه‌هایی از آن ذیلاً بیان می‌شود:


کوچکترین زن و مرد جهان
ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٠   کلمات کلیدی:
چاپ 57 کتاب رکوردهای گینس بهانه‌ای بود تا گردانندگان این سازمان رکوردگیری بین‌المللی، کوچکترین مرد دنیا از نپال و کوچکترین زن دنیا از هند را با هم آشنا کنند.

چاندرا بهادر 72 ساله با 54.6 سانتیمتر قد دارای عنوان کوچترین مرد و جیوتی 19 ساله با قد 62.8 سانتی متر کوچکترین زن دنیا است.


«محمد علی جناح» منجی مسلمانان هند و رهبر محبوب پاکستان
ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٠   کلمات کلیدی:

11 سپتامبر (21 شهریور) سالروز درگذشت «محمد علی جناح» رهبر فقید پاکستان است.

جناح در 25 دسامبر سال 1876 میلادی در «کراچی» و در خانواده‌ای مسلمان و شیعه چشم به جهان گشود.

پدر وی بازرگان و خواهرش «فاطمه» یکی از مبارزان دوران استقلال هند و پاکستان بود که تا آخر عمر در کنار محمد علی ایستاد و مبارزه کرد.


طرح انگلیس برای تجزیه افغانستان
ساعت ٦:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٠   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: طرح انگلیس برای تجزیه افغانستان/لندن و واشنگتن در حال بررسی این طرح هستندبر اساس طرح جنجالی که هم اکنون در لندن و واشنگتن بررسی می‌شود، افغانستان ممکن است به 8 بخش جداگانه که برخی از آنها به‌طور بالقوه توسط طالبان کنترل می‌شوند، تقسیم شود.
 

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «ایندیپندنت»،این طرح که «پلان C» نام دارد به دنبال انجام اصلاحاتی برای دادن یک مقام تشریفاتی به "حامد کرزی" رئیس‌جمهور افغانستان است.

در این طرح که توسط «توبیاس الوود» نماینده محافظه‌کار مجلس و معاون پارلمانی وزارت خارجه انگلیس ارائه شده، هشدار داده شده است که رها کردن افغانستان به حال خود، این کشور را با آینده‌ای تاریک مواجه می‌کند.


شکست دهندگان 2 امپراتوری امروزه (جنگ سالار)خوانده می‌شوند
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٩   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: کسانی که 2 امپراتوری را شکست دادند امروزه «جنگ سالار» خوانده می‌شوند

"عبدالرب رسول سیاف" یکی از رهبران جهادی افغانستان در مراسم گرامیداشت سالگرد "احمد شاه مسعود" گفت: نه تنها از کسانی که 2 امپراتوری را در افغانستان شکست دادند تقدیر نشد، بلکه از آنان به عنوان جنگ سالار یاد می‌شود.

سیاف افزود: افغانستان جز جهاد افتخار دیگری ندارد و هر فردی که بر ضد جهاد حرف می‌زند، دشمن کشور و مردم افغانستان است.

عضو مجلس نمایندگان افغانستان خاطرنشان کرد: صلح و امنیت با تضرّع و زاری به دست نمی‌آید.


افزایش 74 درصدی مساجد آمریکا در دهه گذشته
ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۸   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: افزایش 74 درصدی مساجد آمریکا در دهه گذشته

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «سی ان اس نیوز»،‌ نتایج جدیدترین مطالعه صورت گرفته از افزایش 74 درصدی مساجد در آمریکا طی یک دهه گذشته حکایت می کند.

این مطالعه که توسط ائتلافی از سازمان های مذهبی موسوم به «جوامع مذهبی امروز» (FACT) صورت گرفته است، نشان می دهد که تعداد مساجد در آمریکا در طول 11 سال گذشته 74 درصد افزایش داشته است؛ تعداد مساجد در آمریکا در سال 2001 میلادی برابر با هزار و 209 عدد بوده است که این رقم در سال 2011 میلادی به 2 هزار و 106 مورد رسیده است.


متن کامل «بیانیه تهران» اجلاس تاریخی جنبش عدم تعهد
ساعت ٢:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۱   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: متن کامل «بیانیه تهران» اجلاس تاریخی جنبش عدم تعهدبیانیه نهایی اجلاس جنبش عدم تعهد در 11 بند که در آن به مسائل متنوعی از جمله بحران های سیاسی و اقتصادی، موضوع فلسطین، دارا بودن حق انرژی صلح آمیز هسته ای و صلح پایدار جهانی اشاره شده است، منتشر شد.


پیمانه صبر و تحمل ملتها از هندسه غلط بین المللی لبریز شده است
ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٩   کلمات کلیدی:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان بسیار مهمی در جمع ۱۲۰ تن از سران و مقامات کشورهای پنج قاره جهان، با اشاره به شرایط حساس گیتی و عبور جهان از یک پیچ تاریخی بسیار مهم و نشانه های بروز نظام نوین چند وجهی در مقابل نظام یک جانبه گرایی سلطه، به تبیین فرصت های نوید بخش پیش روی کشورهای مستقل و آرمانهای اصلی کشورهای غیر متعهد و همچنین نشانه های لبریز شدن پیمانه صبر مردم جهان بویژه ملتهای غرب از ساختارهای معیوب، منسوخ ، ناعادلانه و غیر دموکراتیک هندسه غلط بین المللی موجود، پرداختند و تاکید کردند: جنبش عدم تعهد باید نقش جدیدی در شکل گیری نظم نوین بین المللی ایفاء کند و اعضاء این جنبش می توانند با هم‌افزائی امکانات و ظرفیتهای گسترده‌ی خود، برای نجات جهان از ناامنی و جنگ و سلطه‌گری نقشی تاریخی و ماندگار بیافرینند.


بازسازی مفهوم استقلال در افغانستان
ساعت ۳:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۸   کلمات کلیدی:

در گذشته‌ی نه چندان دور، تعریف استقلال کار دشواری نبود؛ زیرا قاموس‌ها و فرهنگ اصطلاحات سیاسی، تعریف استقلال را چنین آورده بودند: استقلال یعنی خود ارادیت سیاسی و تصمیم گرفتن براساس منافع ملی به دور از نفوذ کشورهای دیگر؛ اما امروزه استقلال معنی پیچیده و غامضی یافته. این واژه عملا دارای وجوه و ابعادی متعدد شده است. اگر در گذشته به کشوری که از سوی نیروهای نظامی کشور دیگری اشغال نشده بود، مستقل گفته می‌شد؛ امروزه چه بسا کشورهایی که نظامیان بیگانه در آن حضور دارند و در عین حال مستقل نیز می باشند.  بسا کشورهای هم که پای نظامیان بیگانه درآن‌ها نرسیده، اما دارای استقلال نیستند.


مساجد کانادا به روایت تصویر
ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٧   کلمات کلیدی:

چهارده قرن پیش با ظهور اسلام، تحولی عظیم در تاریخ بشریت اتفاق افتاد و در اندک زمانی مرزهای نژادی، جغرافیایی و قومی را درنوردید و بر پایه کلمه توحید، جوامع مختلف به یکدیگر نزدیک شدند.

اسلام در شرایطی ظهور کرد که قدرت‌هایی نظیر امپراتوری‌های روم و ایران، ابرقدرت‌های زمان بودند و طولی نکشید که این دو ابرقدرت در برابر نیروهای مسلمان تاب نیاوردند و فروریختند.

اسلام با پیام‌های تازه و حیات‌بخش خود، به سرعت در جغرافیای زمان گسترش پیدا کرد و بخش عظیمی از عالم را در اختیار گرفت.


تخریب مزار نواده امام حسن(ع) در شمال آفریقا توسط وهابیان + عکس
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٧   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: تخریب مزار نواده امام حسن(ع) در شمال آفریقا توسط وهابیان + فیلم

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرهنگ نیوز، در سالروز تخریب قبرستان بقیع و شکستن قلب هزاران عاشق اهل بیت(ع) بار دیگر این واقعه هولناک تکرار و عرش الهی به لرزه در آمد. قلب جهان اسلام به ویژه تشیع بار دیگر توسط خنجر وهابی‌های سلفی پاره پاره شد و معروف‌ترین امام زاده شمال آفریقا و بزرگترین محل تجمع محبان اهل بیت(ع) در کشور لیبی با خاک یکسان شد.

 


مفتی مصر: سلفی ها خوارج زمانه و سگ های جهنم هستند
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٧   کلمات کلیدی:

مفتی مصر: سلفی ها خوارج زمانه و سگ های جهنم هستند

در پی تخریب مقبره و حرم «عبدالسلام الاسمر» از نوادگان امام حسن مجتبی(ع) از معروف‌ترین امامزادگان قاره آفریقا در "زلتان" لیبی؛ «دکتر علی جمعه» در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام؛ تاکید کرد: سلفی ها خوارج زمانه و سگ های جهنم هستند که با تخریب بیوت الله و مقدسات مسلمانان، در زمین فساد می کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: آنها با تخریب تمدن اسلامی تلاش دارند تا مردم لیبی را در فتنه مذهبی و جنگ های داخلی مشغول سازند.


وحدت و چالش‏هاى همگرایى
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٧   کلمات کلیدی:
وحدت و چالش‏هاى همگرایى
وحدت از جمله روحبخش ترین فرمان هاى الهى است که رایحه آن در مشام هر مسلمانى که دل در گرو دین مقدس اسلام دارد، خوش است و حیات و سر زندگى مسلمانان و جوامع اسلامى را باید در آن جست وجو کرد.

نغمه زیبا و روح افزاى «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّه ِ جَمِیعا وَلاَ تَفَرَّقُوا»(۱)، «وَلاَ تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ(۲) إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً»(۳)«محمدٌ رسول اللّه وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» و آیات دیگر که مستقیم یا غیرمستقیم(۴) به مسئله وحدت و همگرایى مسلمانان و یا دورى از تفرقه اشاره کرده است، از یک سو مطلوبیت این امر را نزد خداوند و اولیایش مى رساند و از دیگر سو رمز موفقیت و پیروزى مسلمانان را خاطر نشان ساخته است.


پیام 74 تن از نخبگان جهان به اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران
ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: پیام 74 تن از نخبگان جهان به اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران

به گزارش خبرگزاری فارس، هفتاد و چهار نفر از نخبگان جهان در قالب اعضای کمیته نخبگان دبیرخانه دائمی ائتلاف جهانی برای صلح عادلانه، در نامه‌ای به شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد ضمن اعلام همراهی خود با شرکت کنندگان این اجلاس، خواستار استقرار نظام مدیریت جهانی بر پایه صلح عادلانه و مقابله با اشکال مختلف فقر و تروریسم شدند.


مساجد آلمان به روایت تصویر
ساعت ٦:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦   کلمات کلیدی:

افزایش شمار مسلمانان در آلمان به خصوص در نیم قرن گذشته توجه ویژه این قشر که بزرگترین اقلیت مذهبی در اروپا هستند را به ساخت مساجد در نقاط مختلف آلمان معطوف کرده است.

 


یک زن ویتنامی تازه مسلمان شده ۲۲ نفر را مسلمان کرد
ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦   کلمات کلیدی:
یک زن ویتنامی  تازه مسلمان شده ۲۲ نفر را مسلمان کرد
یک زن ویتنامی که در منازل به کارگری اشتغال دارد، به تازگی اسلام آورده است. وی توانسته است پس از مسلمان شدن خود، ۲۲ نفر از افراد خانواده و دوستان خود از جمله والدین، فرزندان و خویشاوندانش را به دین اسلام دعوت کند.
دکتر ترکی الشلیل، مدیر دفتر ارشاد اقلیت‌های مذهبی در ریاض، گفت: این زن کارگر که توسط صاحب‌کار خود مسلمان شده است، پیش از اینکه عربستان را به مقصد ویتنام ترک کند، به دفتر ارشاد مراجعه کرده و خواستار دریافت کتاب‌های اسلامی برای تبلیغ دین اسلام در میان خانواده‌اش شده است.
وی خاطرنشان کرد: این زن پس از رسیدن به کشورش، دعوت به دین اسلام را آغاز کرد و توانست ۲۲ نفر از افراد خانواده خود را که هیچ دینی نداشتند، مسلمان نماید. ـ تنا ـ
مرجع : البیان

 


تحصیل 300 تن از رهبران جهان در دانشگاه‌های آمریکا
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: تحصیل 300 تن از رهبران جهان در دانشگاه‌های آمریکا

روزنامه «واشنگتن‌تایمز» در مطلبی با عنوان «بسیاری از رهبران جهان، مسلح به آموزش‌های آمریکایی، درباره دنیا تصمیم‌گیری می‌کنند»، می‌افزاید: هنگامی که مقامات آمریکایی تلاش داشتند برای رسیدن به توافقی به منظور خاتمه جنگ داخلی 20 ساله میان سودان و سودان‌جنوبی در سال 2005 میانجی‌گری کنند، با فرد جنگجویی که رهبری شورشیان را در جنوب این کشور به عهده داشت، طرح دوستی ریخته بودند.


مساجد فرانسه به روایت تصویر
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦   کلمات کلیدی:

مسلمانان فرانسه با 5 تا 6 میلیون جمعیت بزرگترین جمعیت مسلمانان اروپا را تشکیل می‌دهند و نیمی از مسلمانان در این کشور، ملّیت فرانسوی دارند اما این موضوع که تا چه حد کشور فرانسه تمایل دارد اسلام که در حال حاضر دومین دین این کشور است را مورد توجه قرار دهد، از سال‌ها پیش مورد مجادله و بحث است.


دوازده مسافری که قدم به ماه گذاشتند
ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦   کلمات کلیدی:

به گزارش ایسنا، مأموریت سرنشین دار فضاپیمای آپولو از سال 1969 میلادی آغاز شد و «نیل آرمسترانگ» به عنوان نخستین انسان قدم بر سطح ماه گذاشت.

«نیل آرمسترانگ» نخستین مسافر ماه روز شنبه 25 آگوست 2012 (چهارم تیر) سه روز پس از تولد هشتاد و دو سالگی‌اش، بر اثر مشکلات قلبی درگذشت.
در مأموریت آپولو 11 که در سال 1969 انجام شد، «ادوین باز الدرین» و «مایکل کالینز» نیز حضور داشتند، اما تنها «الدرین» و «آرمسترانگ» شانس حضور و قدم زدن در ماه را پیدا کردند و «کالینز» در طول مأموریت داخل فضاپیما باقی ماند.

«چارلز پت کونراد» و «آلن بین» نیز در مأموریت آپولو 12 در سال 1969 میلادی موفق به پیاده روی بر سطح ماه شدند.

مأموریت آپولو 14 در سال 1971 میلادی با حضور «الن شپرد» و «ادگار دی. میچل» و مأموریت آپولو 15 در سال 1971 میلادی با حضور «دیوید اسکات» و «جیمز بی. ایروین» انجام شد.


مساجد اروپا به روایت تصویر (۲)
ساعت ٦:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦   کلمات کلیدی:

در این گزارش تصویری تعداد دیگری از مساجد اروپا در اسپانیا، روسیه، رومانی، پرتغال، هلند، قبرس، ایرلند، ایتالیا و مقدونیه از نظر می‌گذرد:


تخریب یک مسجد و چند زیارتگاه در لیبی
ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی:
تخریب یک مسجد و چند زیارتگاه در لیبی

یک مقام مسئول لیبی گفت: عده زیادی از افراد مسلح، مسجد سیدی الشعاب در وسط طرابلس را با اسلحه‌های سنگین و نیمه سنگین مورد حمله قرار داده و سعی در تخریب این مسجد و ضریح‌های داخل آن داشتند.
وی گفت: این افراد مسلح عقیده دارند که وجود ضریح‌ در زیارتگاه‌های مذهب صوفیه با عقاید اسلامی منافات دارد. لذا دست به تخریب این زیارتگاه‌ها زده‌اند.
این مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود، عنوان کرد: دستگاه‌های امنیتی لیبی در ابتدا با حضور در محل سعی کردند آنان را از تخریب مسجد بازدارند، اما افراد مسلح با ایجاد درگیری، پلیس را به عقب راندند؛ لذا پلیس لیبی به منظور جلوگیری از خشونت بیشتر، آن محل را محاصره کرد. تنا


«باغ بابر» میراث 400ساله گورکانیان در کابل
ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: «باغ بابر» میراث 400ساله گورکانیان در کابل +عکس و فیلم

"باغ بابر" با قدمتی چند صد ساله، از جمله آثار باقی مانده از کابل کهن است که سبک معماری و مقبره بنیانگذار سلسله "گورکانیان" بر جذابیت این اثر باستانی افزوده است.

 

 


سلفی‌های لیبی مقبره صوفی‌ها را با خاک یکسان کردند
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی:

سلفی‌های لیبی مقبره صوفی‌ها را با خاک یکسان کردند

ده‌ها فرد مسلح با استفاده از سلاح‌های سنگین و سبک به مسجد "سیدی الشعاب" در مرکز طرابلس پایتخت لیبی حمله کردند و در مقابل دیدگان پلیس و ارتش لیبی به دلیل آنکه این مسجد را مخالف با عقاید خود می‌دانستند، با خاک یکسان کردند.

این افراد که گفته می‌شود از افراد تندرو و سلفی‌های لیبی بودند با حمله به مسجد مذکور که در آن مقبره نزدیک به 50 تن از بزرگان صوفیه از جمله مقبره "عبدالله الشعاب" رهبر صوفی‌های لیبی قرار دارد این مسجد را با خاک یکسان کردند.

 


یک دانشمند یهودی دین اسلام را برگزید
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی:
یک دانشمند یهودی  دین اسلام را برگزید
مشهور ترین دانشمند یهودی علم ژنتیک، پس از مطالعه آیات قرآنی ، دین اسلام را برگزید. رابرت گیلهم، یکی از بزرگترین دانشمندان علم ژنتیک است که تحقیقاتی در زمینه رابطه زوجیت و تأثیرات آن بر زوجین داشته است.

این دانشمند یهودی که رئیس کانون تحقیقات آلبرت انیشتین نیز می‌باشد، با مطالعه آیات قرآن در رابطه با عده زن مطلقه و مقایسه آن با تحقیقات خود، به این نتیجه رسیده است که دین اسلام کامل‌ترین دین محسوب می‌شود.

وی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که پس از گذشت سه ماه از جدایی زوجین، اثار زوجیت در طرفین از بین می‌رود و  در آیات قرآن کریم نیز آمده است که زن مطلقه باید ۳ ماه عده نگه دارد. لذا رابرت گیلهم با مقایسه ادله علمی با آیات قرآن به این باور رسیده است که دین اسلام برتر از دین یهود بوده و تنها دینی است که پاکی زن را تضمین کرده است؛ بر این اساس زن مسلمان نیز پاک ترین زنان روی زمین خواهد بود. ـ تنا ـ
مرجع : الخبر

مساجد اروپا به روایت تصویر 1
ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی:

مسلمانان اقلیتی در اروپا هستند که جمعیتی روبه رشد دارند. اگر چه آمار مربوط به تعداد مسلمانان کشورهای اروپایی معمولا به‌صورت دقیق اعلام نمی‌شود اما آمار نسبی نیز حاکی از  آن است که شمار مسلمانان اروپا در حال حاضر به 30 میلیون نفر رسیده است. در قالب گزارشی تصویری به بخش‌هایی از تلاش مسلمانان برای اشاعه دین اسلام در قالب ساخت مساجد و مراکز اسلامی پرداخته می‌شود.


نگاهی به ساختارهای اجرایی جنبش عدم تعهد
ساعت ٩:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: نگاهی به ساختارهای اجرایی جنبش عدم تعهد
جنبش عدم تعهد در خلال نظام دو قطبی سرمایه‌داری و کمونیسم و فضای جنگ سرد توسط کشورهای در حال توسعه در سال 1961 پایه‌گذاری شد.

گام اول، باندونگ

گام اصلی و اولیه تشکیل جنبش عدم تعهد در کنفرانس آسیا- آفریقا در باندونگ در آوریل سال 1955 میلادی برداشته شد، که طی آن 29 تن از سران کشورهایی که عمدتا از نسل قبلی کشورهای استعمارشده به حساب می‌آمدند با هدف تعیین و ارزیابی مسائل جهانی در باندونگ - اندونزی گرد هم آمدند. در این کنفرانس اصول ده‌گانه باندونگ مشخص شد. این اصول متعاقبا به عنوان اهداف اصلی جنبش عدم تعهد تعیین شد. اجرای این اصول معیار عضویت در جنبش عدم تعهد معرفی و تا اوایل دهه 1990 بعنوان جوهره اصلی جنبش قلمداد می‌شد.


کشف آثار بزرگترین مسجد تاریخی در فلسطین
ساعت ٦:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٤   کلمات کلیدی:
کشف آثار بزرگترین مسجد تاریخی در فلسطینبا کشف آثار بزرگترین مسجد شهر طبریه که مربوط به دوران طلایی فلسطین در دوره های اموی، عباسی و فاطمی است، نشانه هایی از وجود دین اسلام در این شهر باستانی نمایان شده است.

دکتر کاتیا سیلبرمن، محقق برزیلی و استاد دانشگاه عبری شهر قدس در این زمینه گفت: تلاش بسیاری برای کشف این مسجد بزرگ که زمان ساخت آن به قرن هشتم هجری برمی‌گردد، شده است. مساحت این مسجد بیش از ۷ هزار متر مربع است و گنجایش هزاران نمازگزار را داشته است.

وی افزود: طراحی مسجد طبریه بسیار شبیه مسجد بزرگ دمشق است که در همین قرن ساخته شده و هنوز هم برقرار است. این مسجد همچنین به مسجد دیگری که در  اعمال حفاری در اردن کشف شده است، شباهت دارد با این تفاوت که آن مسجد از نظر مساحت کوچکتر است.

وی تأکید کرد: مسجد بزرگ طبریه دلیلی بر این مطلب است که این شهر در آن دوران، یک شهر اسلامی مهم در سرزمین شام بوده است. ـ تنا ـ

مرجع : الجزیره نت

روش‌های شستشوی مغزی در سازمان سیا +عکس
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٤   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: روش‌های شستشوی مغزی در سازمان سیا +عکس

نگاهی به اسناد نشان می‌دهد سازمان اطلاعات آمریکا از روش‌هایی مانند «بازجوهای دیو و فرشته» و استفاده از داروهای روان‌گردان برای شستشوی مغزی زندانیان استفاده کرده است.

 

اقدامات صورت گرفته در زندان‌هایی از آمریکا که پس از 11 سپتامبر 2001 با توجیه مبارزه با تروریسم ایجاد شدند نشان می‌دهد این اقدامات ادامه برنامه‌های تحقیقاتی این کشور برای توسعه فنون شکنجه و اعتراف‌گیری بودند که در خلال جنگ سرد پیگیری می‌شدند.


مساجد انگلیس به روایت تصویر
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٤   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: مساجد انگلیس به روایت تصویر

اسلام یکی از ادیانی است که از آغاز شکل‌گیری انگلیس، در این کشور ظهور پیدا کرده، با این وجود تا سال 1812 یعنی حدود یکصد سال پس از تاسیس پادشاهی انگلیس، هنوز به عنوان یک دین رسمی و قانونی به شمار نمی‌آمد. اما امروزه اسلام به عنوان دومین دین بزرگ در انگلیس به شمار می‌آید، به نحوی که تعداد مسلمانان انگلیس در سال 2010، حدود 3 میلیون نفر برآورد شده است.

 


مساجد کشورهای شرق آسیا به روایت تصویر
ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۳   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: مساجد کشورهای شرق آسیا به روایت تصویر

امروز بیش از یک پنجم مسلمانان جهان در شرق آسیا به سر می‌برند، منطقه‌ای که در بررسی‌های مربوط به جهان اسلام تا مدت‌ها، به عنوان منطقه‌ای حاشیه‌ای و کم اهمیت در نظر گرفته می‌شد در حالیکه طی دهه‌های اخیر، تحولات مهم روی داده در این منطقه به ویژه در زمینه اقتصادی، سبب شده که شرق و جنوب شرق آسیا و مسلمانان ساکن در کشورهای این منطقه، مورد توجه دیگران واقع شوند.

در گزارش زیر تصاویری از مهم‌ترین و بزرگترین مساجد کشورهای حوزه شرق آسیا را ملاحظه می‌کنید:


اولین عکس «سیاه‌وسفید» و «رنگی» تاریخ
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: اولین عکس «سیاه‌وسفید» و «رنگی» تاریخ + عکس

از اولین عکسی که در دنیا ثبت شد تا امروز که عکاسی به سادگی فشردن یک دکمه شده است، نزدیک به دو قرن و نیم می‌گذرد از لحظه‌ای که دریچه‌ای جدید به دنیای خاطرات و لحظات ما باز شد.

 


مساجد آمریکا به روایت تصویر
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: مساجد آمریکا به روایت تصویر

بر اساس آمار مسلمانان آمریکا بین 8 الی 9 میلیون نفر برآورد شده‌اند و «باراک اوباما» در سال 2009 تعداد مسلمانان آمریکا را 7 میلیون نفر اعلام کرد.

از نظر نژادی، امروزه 33 درصد از مسلمانان آمریکا را آمریکایی‌های آسیایی جنوب و جنوب شرقی، 30 درصد را  آفریقایی های آمریکا، 25 درصد را آمریکایی‌های عرب‌تبار، و 3.4 درصد از آنها را آمریکایی‌های آفریقایی‌ الاصل، 2.1 درصد آمریکایی‌های اروپایی، 1.6 درصد سفیدپوستان آمریکایی و 4.9 درصد را نیز دیگر نژادهای آمریکا تشکیل می‌دهند.


وضعیت نابسامان مسلمانان در نپال
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱   کلمات کلیدی:
وضعیت نابسامان مسلمانان در نپال
مدیر روابط عمومی سازمان کمک‌های انسانی ترکیه با انتقاد از وضعیت نابسامان مسلمانان در کشور نپال، از بروز حوادثی شبیه حوادث میانمار در این کشور هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری تقریب، "حنفی سینان"، مدیر روابط عمومی سازمان کمک‌های انسانی ترکیه (IHH) در مورد اوضاع مسلمانان در کشور آسیایی نپال گفت: وضعیت مسلمانان در این کشور ناامن است، آنان در معرض فشارهای بسیار از سوی دولت این کشور قرار دارند، به طوری که حتی از ساخت مساجد و مدارس اسلامی در این کشور جلوگیری می‌شود.

وی افزود:‌ سازمان IHH گزارش‌هایی را در مورد وضعیت مسلمانانی که در کشورهای مختلف مورد تعرض و تبعیض دینی قرار می‌گیرند تنظیم کرده است.

سینان تأکید کرد: سازمان همکاری اسلامی وظیفه دارد فعالیت‌های خود را برای حل مشکلات مسلمانان در کشورهای مختلف توسعه و افزایش دهد. ـ تنا ـ
مرجع : Azeri Muslims

۱۵ اجلاس غیرمتعهدها در یک نگاه
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: ۱۵ اجلاس غیرمتعهدها در یک نگاه

مروری بر 15

اجلاس برگزار

شده  جنبش

غیرمتعهدها....