افغانستان؛ سرزمین رودهای خروشان + تصاویر
ساعت ٥:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۳٠   کلمات کلیدی:
افغانستان سرزمینی کوهستانی است که بیش از نیمی از وسعت آن را کوه‌های سر به فلک کشیده هندوکش فرا گرفته است. این رشته کوه بلند، سرچشمه بزرگترین رودهای افغانستان به شمار می‌آید.

بسیاری از رودهای افغانستان از رشته کوه‌های مناطق مرکزی و شرقی این کشور سر چشمه گرفته، به سمت غرب و جنوب افغانستان جریان می‌یابند.


نگاهی به گروه‌ها و فرقه‌های مذهبی پاکستان
ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۳٠   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: نگاهی به گروه‌ها و فرقه‌های مذهبی پاکستانهمیشه گفته می‌شود که تنوع آرا به نوآوری می‌انجامد اما در جامعه‌ای که با خط کشی‌های فرقه‌ای تقسیم می‌شود، تنها وقتی این گونه است که افراد شکیبا باشند و شجاعت شنیدن نظر مخالف را داشته باشند.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان + تصاویر
ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٩   کلمات کلیدی:

در این مطلب با میوه‌هایی آشنا خواهید شد که نه تنها ممکن است،‌ آنها را اصلا ندیده باشید، بلکه از عجیب‌ترین میوه‌های جهان نیز به شمار می‌آیند.

1 – Rambutan رامبوتان

این میوه در جنوب شرقی آسیا می‌روید. درخت رامبوتان همیشه دارای میوه است. طعم این میوه شیرین است و می‌توان طعم آن را به انگور تشبیه کرد.


نخستین مسجدی که در اسلام ساخته شد
ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٩   کلمات کلیدی:
نخستین مسجدی که در اسلام ساخته شد/ نگارخانه
مسجد قبا که یکی از مهم ترین و زیباترین مساجدی است که درمحدوده فعلی مدینه قرار دارد، نخستین پایگاه عبادی در اسلام است که ساخت آن زمانی که پیامبر بعد از ۱۲روز راه پیمایی شبانه در دو فرسخی مدینه‌ قرار گرفت، آغاز شد.

سرتیپ «وسام الحسن»؛ کابوس سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل در لبنان
ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٩   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: سرتیپ «وسام الحسن»؛ کابوس سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل در لبنانسرهنگ «وسام الحسن» رئیس بخش اطلاعات امنیت ملی لبنان که در انفجار جمعه بعد از ظهر منطقه الاشرفیه بیروت کشته شد، متاهل و دارای دو پسر است.

وی متولد سال 1969 است که پیشتر مدیر مراسم دفتر ریاست جمهوری «رفیق الحریری» نخست وزیر فقید لبنان بود.

الحسن در 12 فوریه 2006 به ریاست بخش اطلاعات امنیت ملی لبنان وابسته به اداره کل نیروهای امنیت داخلی منصوب شد و دارای رتبه ستوانی بود.


تصاویری نادر از فاجعه اشغال فلسطین
ساعت ٦:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٩   کلمات کلیدی:
تصاویری که مشاهده می‌کنید، تصاویری نادر از روز فاجعه اشغال فلسطین در سال 1948 است که یا دیده‌ نشده‌ یا کمتر دیده‌ شده‌اند، سالی که صهیونیست‌ها پای به فلسطین گذاشتند تا ملتی را به خاطر احیای رویاها و ادعاهای دروغین‌ خود آواره کنند.

نسخه برابر با اصل گزارش وینوگراد از سوی یک مقام امنیتی صهیونیستی
ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۸   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: نسخه برابر با اصل گزارش وینوگراد از سوی یک مقام امنیتی صهیونیستییک مقام امنیتی صهیونیست همزمان با نفوذ پهپاد مقاومت به سرزمین های اشغالی، در گزارشی که یادآور گزارش کمیته وینوگراد است، تاریخ شکست‌های اسرائیل و علل آن را تشریح کرد.
به گزارش فارس، «هیفاء زعیتر» با چاپ مقاله ای در روزنامه السفیر به بررسی گزارش اخیر چارلز فریلیچ در مورد ناکامی های مکرر اسرائیل و آینده مبهم این رژیم پرداخته که متن آن را در پی می آوریم:

۶۰۰ چینی در یک روز مسلمان شدند
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٧   کلمات کلیدی:
۶۰۰ چینی در یک روز مسلمان شدند
در عملیات اتصال ریلی دو شهر مقدس مکه مکرمه و مدینه منوره که به دنبال قرارداد میان شرکت راه‌آهن چین با کشور عربستان در حال انجام است، بیش از ۶۰۰ کارگر چینی مسلمان شدند.
به موجب این قرارداد، کشور چین ۵۰۰۰ کارگر چینی را به عربستان سعودی اعزام کرده است تا با ساخت ۴۵۰ کیلومتر خط آهن، این دو شهر مقدس را به یکدیگر متصل کنند.
طی این عملیات، اداره دعوت و ارشاد اقلیت‌ها در عربستان سعودی توانسته است با توزیع کتاب‌های معرفی دین اسلام به زبان چینی در میان این کارگران، آنان را به دین اسلام تشویق کند. در این اثنا،‌ بیش از ۶۰۰ نفر از این کارگران طی ۲۴ ساعت به دین اسلام گرویدند. ـ تنا ـ
مرجع : الالوکه

سرباز شوروی که پس از جنگ افغانستان از بازگشت به کشورش امتناع کرد
ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٦   کلمات کلیدی:

"نور محمد" یکی از سربازان ارتش سرخ شوروی (سابق) است که به مجاهدین افغان ملحق شد و تاکنون در افغانستان زندگی می‌کند.

وی در زمان جنگ به مجاهدین افغان پیوست و پس از ازدواج با یک زن افغان، مقیم این کشور شد.

نورمحمد اکنون دارای شش فرزند است.


کشف یک نسخه قدیمی از قرآن کریم در یمن
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٦   کلمات کلیدی:
کشف نسخه‌ای هیجان‌انگیز از قرآن کریمبه گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، یک جوان یمنی در شهر «الضالع» یک نسخه قدیمی از قرآن کریم را در یکی از غارهای کوهستانی جنوب این شهر پیدا کرده است.
بنابر این گزارش این قرآن در یک وضعیت مومیایی قرار گرفته بود و دارای یک جلد چرمی است و حروف این نسخه قدیمی از قرآن بدون نقطه است.

نقش روی انگشتر اوباما خبرساز شد +عکس
ساعت ۸:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٥   کلمات کلیدی:

نقش روی انگشتر اوباما خبرساز شد +عکسدرباره مسلمان بودن "باراک حسین اوباما" ادعاهای فراوانی شده است؛ انگار در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که سه هفته دیگر برگزار می شود ادعای مسلمانی اوباما به پاشنه آشیل وی و ابزاری برای رقیبش، میت رامنی و صهیونیست های ضداسلام تبدیل شده است.

اما ادعایی تازه درباره اوباما می گوید که بر روی انگشتر وی نوشته "لا اله الا الله" وجود دارد؛ ادعایی که هوز کاخ سفید به آن واکنش نشان نداده است.
 
بر اساس ادعایی که در یک کتاب ضد اسلامی مطرح شده در دو روی انگشتر اوباما عبارت "لا اله الا الله" وجود دارد با این تفاوت که در روی آن عبارت "اله" حک نشده است.


آمار جدید مسلمانان اسپانیا
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۳   کلمات کلیدی:

آمار جدید مسلمانان اسپانیا بنابر سرشماری جدید از آمار مسلمانان اسپانیا، شمار مسلمانان این کشور اسپانیا از مرز 1.6 میلیون نفر گذشت. 

به گزارش خبرگزاری حوزه، این آمار بنا به سرشماری مرکز آمار مهاجرین اندلس و سازمان اتحادیه مهاجران مسلمان در اسپانیا در بخش های مسلمان نشین اسپانیا به دست آمده است.

از این تعداد، بیش از یک میلیون و یکصد هزار مسلمان، از کشورهای دیگر به اسپانیا آمده اند و در مقابل  حدود پانصد هزار نفر نیز اصالتا اسپانیایی هستند.

بر اساس این سرشماری، کاتالونیا رتبه اول را از نظر شمار ساکنان مسلمان دارد و پس از آن اندلس و مادرید قرار دارند.


یک کلیسا در فرانسه به مسجد مسلمانان تبدیل می‌شود
ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۳   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: یک کلیسا در فرانسه به مسجد مسلمانان تبدیل می‌شودبه گزارش فارس به نقل از نشریه فرانسوی «اکسپرسیون»، کلیسایی کاتولیک در منطقه «شر» فرانسه به دلیل مشکلات مالی به مبلغ 170 هزار یورو به مسلمانان این منطقه فروخته شد.
بر اساس این گزارش، این کلیسا که گنجایش پذیرش 200 نفر را دارد، قرار است از سوی خریداران آن به مسجد تبدیل شود.
طرح فروش این کلیسا با استقبال جامعه مسلمان مراکشی این منطقه مواجه شد و آنها پیشنهاد خرید آن را به مسئولان داد.
کلیسای فوق در منطقه‌ای قرار دارد که بیشترین ساکنان آن را ترک‌ ها و مراکشی تبارها تشکیل می‌دهند.

حقوق‌ و تکالیف‌ مسلمانان‌ در کشورهای‌ غیر اسلامی(بخش۱)
ساعت ٥:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۳   کلمات کلیدی:
حقوق‌ و تکالیف‌ مسلمانان‌ در کشورهای‌ غیر اسلامی(بخش۱)
به قلم: دکتر وهبه‌ مصطفی‌ الزحیلی‌
مقدمه‌
جای‌ تأسف‌ بسیار است‌ که‌ مسلمانان‌ به‌ لحاظ‌ ضعف‌ و تفرقه‌ و عقب‌ماندگی‌، دچار وضعیتی‌ شده‌اند که‌ باید به‌ بحث‌ در اوضاع‌ و احوال‌ مسلمانان‌ در کشورهای‌ غیراسلامی‌ پرداخته‌ و حقوق‌ و تکالیف‌ و مشکلات‌ آنان‌را شناسایی‌ کنند؛ چون‌ ابهت‌ و عزت‌ و موقعیت‌ دولت‌ اسلام‌ بر مسلمانان‌ و غیرمسلمانان‌ در داخل‌ و خارج‌ دارالاسلام‌ ]به‌ تعبیر امروز جهان‌ اسلام‌ [منعکس‌ می‌شود، زیرا فقهای‌ اسلام‌ معیارها و ضوابط‌ احکام‌ مربوط‌ به‌ غیرمسلمانان‌ در “دارالاسلام‌” را از نظر آن‌چه‌ به‌ آن‌ها مربوط‌ می‌شود و آن‌چه‌ که‌ می‌توانند به‌ آن‌ بپردازند و… روشن‌ ساخته‌اند ولی‌ به‌ وضع‌ مسلمانان‌ و احکام‌ ایشان‌ در سرزمین‌های‌ خارج‌ از حاکمیت‌ اسلامی‌، به‌ دلیل‌ این‌ که‌ چنین‌ افرادی‌ یا نبوده‌ یا بسیار اندک‌ بوده‌اند، نپرداخته‌اند و به‌ طور کلی‌ جز در زمان‌ ما، مشکلی‌ وجود نداشته‌ که‌ بحث‌ در مورد آن‌ لازم‌ باشد.

چگونگی ظهور جنبشی به نام «طالبان»
ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٢   کلمات کلیدی:

طالبان در 23 مهر با تصرف منطقه مرزی «اسپین بولدک» در ولایت قندهار در سال 1373 توجه جهانیان را به خود جلب کرد و پس از 2 سال یعنی در ششم مهرماه 1375 کابل پایتخت افغانستان را به کنترل خود درآورد.

این گروه در بدو ورود خود با بی‌تفاوتی نسبت به دیدگاه‌های جهانی نظم جدیدی را در افغانستان پایه‌گذاری و تحمیل کرد.

«ویلیام میلی» در کتاب خود با عنوان «افغانستان، طالبان و سیاست‌های جهانی» نوشت: طالبان همزمان با اولین حضورشان مورد حمایت شدید "بی‌نظیر بوتو" قرار گرفتند.


15 آبان (عقرب) در تقویم افغانستان روز «وحدت ملی» نام گرفت
ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٢   کلمات کلیدی:

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAاین طرح در نشست امروز پارلمان افغانستان مورد بحث قرار گرفته و با اکثریت آرا به تصویب رسید.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان در سخنانی گفت: شهادت جمعی از نمایندگان مردم در سال 1386 در ولایت «بغلان»، حادثه غمناکی برای تمامی مردم افغانستان به شمار می‌رود.

هیئتی از نمایندگان پارلمان افغانستان که در 15 آبان ماه سال 1386، به سرپرستی شهید سیدمصطفی‌ کاظمی برای افتتاح کارخانه قند ولایت بغلان به این ولایت سفر کرده بود، هدف حمله انتحاری قرار گرفت.در این حادثه کاظمی با پنج تن از نمایندگان پارلمان و ده‌ها تن از اهالی ولایت بغلان شهید شدند.


ابزارهای جاسوسی متفاوت +‌ تصاویر
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٠   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: ابزارهای جاسوسی متفاوت +‌ تصاویرپیشرفت تکنولوژی باعث شد که امروز هر کدام از ما یک دوربین عکاسی به عنوان یکی از ویژگی‌های تلفن همراه خود داشته باشیم، ‌اما همین تکنولوژی حریم خصوصی انسان را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد.
تصاویری که در زیر می‌بینید تنها نمونه کوچکی از ابزار های جاسوسی است که امروز در اندازه های کوچک می‌تواند تصاویر بسیار با کیفتی را ضبط نموده و حتی از طریق ارتباط بی‌سیم به منبعی ارسال کند.

میوه‌ها و سبزیجاتی برای زیباتر شدن
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٠   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: میوه‌ها و سبزیجاتی برای زیباتر شدنبسیاری بر این باورند، تنها با صرف هزینه‌های کلان است که می‌توان پوست سالم و با طراوت داشت، در حالی‌که بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات در دسترس ما از جمله هلو، سیب و پرتقال می‌تواند، به زیبایی پوست ما کمک بسیار کند.
در طبیعت میوه‌ها و سبزیجاتی وجود دارند که می‌توانند سهم بسزایی در زیبایی شما نقش داشته باشند، بی‌آنکه در این ارتباط نیاز به صرف هزینه‌های کلان برای حفظ زیبایی خود باشید.

اولین شهردار زن محجبه اروپا در بوسنی
ساعت ٧:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٩   کلمات کلیدی:

کمیسیون انتخابات بوسنی و هرزگوین از انتخاب «آمره بابیچ» به عنوان نخستین شهردار محجبه در بوسنی و اروپا خبر داد.

وی که مادر سه فرزند است، پیش از نامزدی در انتخابات شهرداری بوسنی به عنوان وزیر اقتصاد در دولت محلی منطقه زنیکا فعالیت می کرد.

وی که همسر خود را در جنگ داخلی 1992 تا 1995 میلادی در بوسنی از دست داده است، سال‎ها ریاست انجمن خانواده های شهدای جنگ بوسنی را به عهده داشته است.

مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی در بوسنی به شمار می روند و 40 درصد از جمعیت 3,800,000 نفراری این کشور را شامل می شوند. ـ ابنا ـ


شیخ "محمد حسین کاشف‌الغطاء" پرچمدار وحدت و اصلاح
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٩   کلمات کلیدی:
شیخ "محمد حسین کاشف‌الغطاء" پرچمدار وحدت و اصلاح

نگاهی گذرا به زندگی شیخ محمد حسین کاشف الغطاء و مواضع وی در رابطه با تقریب و وحدت

شیخ محمد حسین آل کاشف الغطاء در سال 1294 هجری در نجف اشرف و در خانواده‌ای معروف به علم و فضیلت دیده به جهان گشود.
پدر او مرحوم شیخ علی بن محمدرضا بن موسی بن شیخ جعفر صاحب کتاب "کشف الغطاء عن مبهمات الشریعة الغراء" بن شیخ خضر بن یحیی بن مطر بن سیف الدین المالکی بود.
او در 10 سالگی تحصیل علوم عربی را آغاز کرد و پس از آن به آموختن علوم بلاغت و ریاضیات پرداخت و در جوانی توانست تحصیل فقه و اصول را به پایان ببرد.


یک کشیش آمریکایی پس از اسلام اوردن به حج مشرف شد
ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٩   کلمات کلیدی:
یک کشیش آمریکایی پس از اسلام اوردن به حج مشرف شد
"عبدالوهاب جان"، کشیش آمریکایی کره‌ای تبار، بسیاری از کتاب‌ها و منابع اسلامی را که دین اسلام در آنها به خوبی تشریح شده‌ است، مطالعه کرده و از این طریق دریافته است که دین اسلام، دین حق است و همین امر موجب شده که وی دین اسلام را بپذیرد.

این کشیش آمریکایی پس از اسلام آوردن اعلام کرد که تمایل دارد همین امسال به حج مشرف شود تا اطلاعات خود را در مورد دین اسلام تکمیل نماید.
گزارش‌ها حاکی است ، امسال 39 نفر در کره‌ جنوبی دین اسلام را پذیرفته‌اند. ـ تنا ـ
مرجع : عرب نت فایف

افتتاح بزرگترین مسجد نیمکره جنوبی زمین در آفریقای جنوبی
ساعت ٦:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱۸   کلمات کلیدی:
به گزارش خبرگزاری نم، مسجد نظامیه که بزرگترین مسجد آفریقای جنوبی و نیمکره جنوبی زمین است توسط "علی کاترسی اوگلو" تاجر ترک ساخته شده و نمای آن برگرفته از مسجد سلیمیه ترکیه در منطقه می باشد.

مراسم افتتاحیه این مسجد (پنجشنبه) با حضور "ژاکوب زوما" رئیس جمهور آفریقای جنوبی، سفرای کشورهای اسلامی در این کشور و مقامات محلی استان "خاتنگ" برگزار می گردد.

هزینه ساخت این مسجد و نیز ساختمان های اطراف آن که شامل مدرسه ، درمانگاه و یک مجتمع تجاری می باشد، بیش از 210 میلیون رند (بیش از 25میلیون دلار) بوده است.گفتنی است این مسجد گنجایش شش هزار نمازگزار را دارد.

 


مسلمانان بحرین در ویرانه‌های مساجد نماز می‌گزارند
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٧   کلمات کلیدی:
مسلمانان بحرین در ویرانه‌های مساجد نماز می‌گزارند
اقدام نیروهای رژیم آل‌خلیفه در تخریب مساجد و سوزاندن نسخه های قرآن کریم برای ارعاب شهروندان بحرینی در جریان انقلاب ۱۴ فوریه، نتوانسته از برگزاری نماز جماعت در محل مساجد ویران شده جلوگیری کند.
شهروندان بحرینی شامگاه دیروز شنبه ۱۵ مهرماه با حضور در محل تعدادی از مساجد ویران شده، نماز جماعت برپا کردند.
روزنامه الوسط بحرین نوشت: محل مسجد ویران شده "شیخ محمد البربغی" شامگاه دیروز شاهد بیشترین حضور مردم نسبت به دیگر مساجد، برای برگزاری نماز جماعت بود.
به گفته برخی شهروندان به دلیل گرمای بسیار شدید و نبودن سرپناه، نماز خواندن در مساجد ویران شده مدتی متوقف شده بود، ولی با کاهش دمای هوا، بار دیگر نماز جماعت در این مساجد از سرگرفته شده است. ـ تنا ـ
مرجع : العالم

شبکه ماهواره‌ای «سلام بر تو ای پیامبر» راه‌اندازی شد
ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٦   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: شبکه ماهواره‌ای «سلام بر تو ای پیامبر» راه‌اندازی شدبه گزارش فارس، شبکه ماهواره‌ای «سلام بر تو ای پیامبر» از پایتخت مصر راه‌اندازی شد و هم اکنون در مرحله پخش آزمایشی قرار دارد.

«ناصر بن مسفر الزهرانی» از مسئولان این شبکه گفت رویکرد و برنامه‌های این شبکه ماهواره‌ای بر اساس قرآن و سنت پیامبر بوده و برنامه‌های آن بر اساس روح جهانی انسانی است.

الزهرانی افزود برنامه‌های این شبکه در راستای تبیین اخلاق‌هایی است که پیامبر اسلام از آنها برخوردار بوده است.

وی تاکید کرد در حالی که اهانت‌های بی رحمانه به پیامبر اسلام را شاهد هستیم، می‌تواند با اقدام در این مسیر، به مقابله با این گونه اقدامات پرداخت.


شیعیان و سنیان افغانستان ،الگوی عملی وحدت اسلامی و تقریب مذاهب
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٢   کلمات کلیدی:
شیعیان و سنیان افغانستان ،الگوی عملی وحدت اسلامی و تقریب مذاهب "یکی از حوادث دردناک در طول تاریخ اسلام، اختلاف و تفرقه میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی، تکفیر و توهین پیروان آن ها از سوی یکدیگر بوده است که صدمات جبران ناپذیری را بر پیکر امت اسلامی وارد ساخته و در مقاطعی از تاریخ، حوادث غمباری را رقم زده است. وجود علمای متعصب در میان پیروان مذاهب که با تعصب کورکورانه و جاهلانه مردم را به خشونت های مذهبی تشویق و ترغیب می نموده و هر از گاهی آتش نفاق را در گوشه ایی از کشور های اسلامی روشن می ساخته اند که بسا حاکمان ستم پیشه از این اختلافات مذهبی بیشترین بهره برداری های سیاسی را می کرده اند، که تاریخ کشور افغانستان شاهد نمونه از این ادعاست.

«غلغله» شهری که نوه «چنگیزخان مغول» در آن کشته شد +عکس
ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٢   کلمات کلیدی:

شهر غلغله از جمله هشت اثر تاریخی ولایت بامیان افغانستان است که جزء میراث‌‌ فرهنگی جهان نیز به شمار می‌رود.

این شهر که در حال حاضر به ویرانه‌ای تبدیل شده است، چهار تا پنج هکتار وسعت دارد و بر بالای تپه‌ای سنگی و مخروطی شکل که حدود 100 تا 140 متر از سطح زمین ارتفاع دارد در مقابل مجسمه‌های تخریب شده بودا قرار گرفته است.


خواننده زن فرانسوی اسلام آورد
ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱۱   کلمات کلیدی:

خواننده زن فرانسوی اسلام آورد"دیامس" خواننده و نوازنده زن فرانسوی است که اخیرا با انتشار کتابی اعلام کرد اسلام گزیده و حجاب اختیار کرده است.
دیامس با نام اصلی «میلانی جورجیادس» البته در نوامبر 2009 در حالی که حجاب داشت از یکی از دانشگاه‌های فرانسه خارج شده بود و در آنجا از بیان هرگونه مطلبی درباره وضعیت پوشش خود به رسانه‌ها امتناع کرده بود.

اما این روزها با انتشار کتابش با عنوان «حسب حال دیامس» همگان را از زندگی، سختی‌ها و نهایتا اسلام آوردن و انتخاب حجاب آگاه کرده است.
 


تقابل بی بی سی با رهبران جهادی در افغانستان
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱۱   کلمات کلیدی:

اعتراضات دانشجویی در پیوند به تغییر نام دانشگاه تعلیم و تربیه به نام دانشگاه شهید صلح پروفیسور استاد برهان الدین ربانی ادامه دارد.

معترضان روز شنبه با تجمع در نزدیکی دروازه ورودی پارلمان، از ورود نمایندگان به مجلس جلوگیری نموده و از آنان خواستند که نام جدید دانشگاه تعلیم و تربیه را تغییر دهند؛ خواسته ا‌ی که شدیداً از سوی دولت رد گردیده ‌است.

این اعتراضات در حالی ادامه دارد که رهبران جبهه ملی بویژه آقایان محقق و مسعود تلاش می‌کنند تا با استفاده از نفوذ خود در میان جوانان هزاره و تاجیک قناعت آنان را فراهم آورده و آنان را از ادامه اعتراض منصرف سازند؛ تلاش‌هایی که به نظر می‌رسد تا هنوز نتیجه ا‌ی در پی نداشته و چندان مؤثر واقع نشده ‌است.


دریاچه‌ «بندامیر» در افغانستان + تصاویر
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٩   کلمات کلیدی:

هنگامی نام کشور افغانستان به ذهنمان خطور می‌‌کند، به موازات آن کلماتی چون جنگ،‌ طالبان و نظامیان آمریکایی در اذهانمان تداعی می‌کند اما این کشور دارای طبیعت بکر و زیبایی است که در کمتر کشوری می‌توان دید و نمونه آن دریاچه «بند امیر» است.


تصاویر قدیمی از بارگاه امام هشتم(ع)
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٩   کلمات کلیدی:

خداوند او را رضا لقب نهاد زیرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمین از او خشنود بوده‌اند و ایشان را برای امامت پسندیده‌اند.

چند تصویر قدیمی از بارگاه امام هشتم(ع) را در ادامه مطلب ببینید


پس از 64 سال؛ اقامه نماز جمعه در مسجد بئرالسبع
ساعت ٧:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۸   کلمات کلیدی:
اقامه نماز جمعه در مسجد بئرالسبع

کمیته عالی ساماندهی اعراب النقب از برگزاری نماز جمعه در روز جمعه 14 مهرماه جاری پس از 64 سال در مسجد بئر السبع خبرداد.

به گزارش تقریب(تنا)،"یوسف ابو جامع" نماینده جنبش اسلامی فلسطین در "کمیته عالی سازماندهی اعراب النقب" در این باره تصریح کرد: این اقدام در راستای اقدامات متعددی صورت می‌گیرد که در گذشته برای آزاد سازی مسجد بئر السبع انجام شده است.


پخش نخستین اذان از مسجدی در سوئد
ساعت ٦:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۸   کلمات کلیدی:

پخش نخستین اذان از مسجدی در سوئدبر اساس گزارش های رسانه ای سوئد ساکن جنوب استکهلم پایتخت این کشور به زودی صدای اذان را خواهند شنید.

قرار است به زودی در یک زمانی مشخص صدای اذان از نخستین گلدسته مسجد شنیده شود.

کمیته برنامه ریزی محلی منطقه در جنوب استکهلم با صدور مصوبه ای جدید، مصوبه سابق را لغو کرده است. به موجب مصوبه قبلی استفاده از گلدسته ها برای پخش صدای اذان ممنوع اعلام شده بود.

با اعلام مصوبه جدید کسی از احزاب دموکرات مسیحی سوئد اعتراض نکرد. به طوری که پیشتر برخی صدای اذان را عامل نگرانی و آزار عنوان می کردند. ـ ابنا ـ


کشف مغزی سریع‌تر از تمام رایانه‌های جهان
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۸   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: کشف مغزی سریع‌تر از تمام رایانه‌های جهانمغز زنبور که کوچک‌تر از نوک سوزن است، چنان سریع عمل می‌کند که بنا به گفته دانشمندان می‌تواند در یک ثانیه یک میلیون عملیات را تجزیه و تحلیل کند و انجام دهد و این بدان معناست که مغز زنبورها از هر رایانه‌ای در جهان سریع‌تر عمل می‌کند.

همچنین دانشمندان دریافته‌اند که زنبورها برای مشاهده و دیدن اشیا و محیط از اشعه ماورای بنفش استفاده می‌کنند که دارای امواج کوتاهی است و این موجب می‌شود تا زنبورها اشیا را بسیار سریع‌تر از انسان‌ها ببینند و این به آنها اجازه می‌دهد تا هنگام پرواز و جستجوی غذا گل‌های دارای شهد را بیابد.

تصاویر گرفته شده از چشم زنبورها نشان می‌دهد که چشم این حشره متشکل از 30 لنز نوری فوق العاده است. به همین دلیل دانشمندان درصدد ساخت دوربین‌هایی بسان چشم زنبور هستند.  

چشم زنبور متشکل از هزاران لنز کوچک شش گوشه‌ای است و دانشمندان دریافته‌اند، این ساختار چشمی زنبور به آن کمک می‌کند که ماورای جنگل‌ها را ببیند و مانع برخورد خود با اشیا به ویژه برخورد با پرندگان دیگر شود.


نامه امام علی(ع) به مالک اشتر، مایه مباهات مسلمانان است
ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۸   کلمات کلیدی:
اندیشمند مصری: نامه امام علی(ع) به مالک اشتر، مایه مباهات مسلمانان استآقای توفیق علی وهبة در مقاله ای که نسخه ای از آن را در اختیار حوزه نیوز قرار داده است، ابراز داشت: وحدت اسلامی از مهم ترین اهداف اسلام حنیف و بلکه در راس تمام اهداف و کلیات و مایه حفظ دین و جان و آبرو و عقل و مال است، اگر چه فقهای پیشین به این امر مهم تاکید نکرده اند اما وحدت، امری بدیهی است که موجب محقق شدن این اهداف می شود و ضامن حفظ آنها است و مقدمه واجب هم طبق نظر تمام فقها واجب است.

تبلور وحدت حول پیامبر اسلام و ابراز تنفر از دشمنان ایشان در حج
ساعت ۳:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٥   کلمات کلیدی:

چهل پیام کوتاه خداوند به پیامبر اعظم(ص)
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٥   کلمات کلیدی:

چهل پیام کوتاه خداوند به پیامبر اعظم(ص)وقتی غبار فتنه از آن‌سوی کاخ سیاه شرک و ظلم وزیدن می گیرد و آسمان دل و دیده مسلمانان عالم با تیر زهر‌آگین توهین به پیامبر اکرم(ص) که منبع نورانیت و تندیس عبادت و عصاره خلقت است شرحه شرحه و جریحه دار می گردد؛ و وقتی تاریک اندیشان شب پرست با مشت‌های پر از خاکشان، بزرگی و تابش خورشید را نشانه می روند، وقتی در شهر کورها، آفتاب عالم‌تاب را انکار می کنند و وقتی روبه صفتان دژخیم ، نورانیت نبوت و معصومیت پیامبر(ص) را نشانه می روند؛‌دل از دل عشاق می رود و جانشان به جوش و خونشان به خروش می آید و سیل بنیان کن اعتراض و دادخواهی ، طومار شب پرستان کفران کیش را درهم می پیچد.

در پاسخ به اهانت بی شرمانه استکار به وجود مقدس و تابناک حضرت رسول(ص) چهل آیه قرآنی که خداوند خطاب به حضرت رسول اعظم نازل فرموده و سرشار از بشارت ها، امید ها و نوید‌ها در تحقق جهانگیری رسالت آخرین فرستاده خداوند است را تقدیم می‌ گردد:


جولانگاه موساد در چهار گوشه جهان
ساعت ٢:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٤   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: جولانگاه موساد در چهار گوشه جهان

به گزارش خبرنگار فارس در بیروت، سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) نقش مهی در بروز فتنه های مذهبی در عراق و سودان و لبنان و مصر دارد؛ این سازمان از آغاز عملیات‌های خود در اوایل دهه 50 از قرن گذشته فعالیت‌های زیادی داشته است که به مهم‌ترین این فعالیت ها در منطقه اشاره می شود.


شهروند 92 ساله بلژیکی مسن‌ترین تازه‌مسلمان جهان لقب گرفت
ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۳   کلمات کلیدی:
تشرف بانوی ۹۰ ساله بلژیکی به دین مبین اسلامبر اساس گزارش رسانه‌های بلژیکی، «جورجیت لیپاول» که 92 سال دارد و در شهر «بیراخم» بلژیک زندگی می ‌کند پیرترین فردی است که به دین اسلام گرویده است.

دلیل اصلی گرویدن این پیرزن بلژیکی، رفتار و منش خانواده مسلمانی است که با وجود آنکه خانواده این پیرزن وی را به خانه سالمندان سپرده بودند اما او را به حضور پذیرفته و مدت‌ها از وی مراقبت کردند.

این خانواده مسلمان مغربی اعلام کردند به این دلیل از وی مراقبت و نگهداری کرده‌اند چون خداوند دعای افراد سالمند را مستجاب می‌کند.


کابل و پکن تفاهمنامه اجرایی اعلامیه استراتژیک امضا کردند
ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢   کلمات کلیدی:

china

اول میزان ۱۳۹۱ - حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با هیات بلند پایه جمهوری مردم چین به ریاست زو یانکانگ عضو بیروی سیاسی حزب کمونست خلق چین دیدار کرد.

در این دیدار که شام امروز در ارگ انجام شد،  هر دو جانب در مورد گسترش و تحکیم هر چه بیشتر روابط میان دو کشور و همچنان تحقق برنامه عمل برای تطبیق اعلامیه مشترک ستراتیژیک میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری خلق چین، صحبت کردند.