البرادعی معاون امور بین‌الملل رئیس جمهور مصر: عقایدم شیعی است
ساعت ٦:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢۱   کلمات کلیدی:

«محمد البرادعی» معاون امور بین‌الملل رئیس جمهور مصر و رئیس حزب الدستور این کشور در روز عید فطر و هنگام برگزاری نماز عید فطر همانند شیعیان نماز را به جای آورد این در حالی است که معروف بود که البرادعی سنی مذهب است.

پس از پایان نماز زمانی که البرادعی با سوال برخی از حاظران مواجه شد که آیا شیعه شدی؟ گفت: من هویتی سنی دارم اما عقایدم شیعی است و دلیل وجود ندارد که عقایدم را انکار کنم.

گفته می‌شود که محمد البرادعی از جمله کسانی است که در بازگشایی حسینیه‌های شیعی در مصر سهم داشته و ارتباط با ایرانی‌ها را از طریق همسرش که ایرانی الاصل است ادامه می‌دهد. ـ خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «رصد» ـ


ایمان و اتحاد کلمه دو عامل مقاومت ملتها در برابر توطئه های دشمنان
ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۸   کلمات کلیدی:

کشف قدیمی‌ترین نسخه انجیل در تاریخ که رسالت پیامبر(ص) را بشارت می‌دهد
ساعت ٢:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٤   کلمات کلیدی:

قدیمی‌ترین نسخه انجیل در تاریخ که رسالت پیامبر اسلام(ص) را بشارت می‌دهد در ترکیه پیدا شد.

انجیل "برنابا" که قدمتی بیش از 1800 سال دارد در یکی از روستاهای ترکیه پیدا شده و اکنون در اختیار کارشناسان ترک برای تحقیق و بررسی دقیق قرار دارد.

خبر پیدا شدن این انجیل که دارای 45 آیه بشارت درباره پیامبر گرامی اسلام است، موجب واکنش سریع واتیکان شد و مبلغ هنگفتی برای تصاحب آن از سوی واتیکان به ترکیه پیشنهاد شد اما ترک‌ها با این پیشنهاد مخالفت کردند.ـ ابنا ـ


رهبر معظم انقلاب حکم ریاست جمهوری روحانی را تنفیذ فرمودند
ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٢   کلمات کلیدی:

مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران، عصر امروز با شکوه و معنویت فراوان در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد و رهبر معظم انقلاب با تنفیذ رأی ملت، حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

متن حکم تنفیذ ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی به این شرح است:


وتوهای آمریکا علیه فلسطین
ساعت ۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۸   کلمات کلیدی:
سوریه کمیته
از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی در سال 1948 میلادی تاکنون آمریکا به عنوان مهمترین هم پیمان این رژیم ده‌ها بار از حق وتو استفاده کرده تا از محکومیت بین‌المللی رژیم صهیونیستی و احقاق حقوق مشروع و بر حق فلسطینیان در شورای امنیت سازمان ملل به عنوان مهمترین نهاد بین المللی جلوگیری کند.

وتو به چه معناست

«وتو» کلمه‌ای لاتینی به معنای «من اعتراض دارم» است. این کلمه بعد از جنگ جهانی دوم و تشکیل سازمان ملل متحد به معنای کنونی آن رایج شد.
بر اساس قوانین ناعادلانه سازمان ملل هم اکنون 5 عضو از 15 عضو شورای امنیت که عضویت دائم این شورا به شمار می‌آیند، از این حق برخوردار هستند که آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین را در برمی‌گیرد.

وتوهای آمریکا علیه فلسطین را در ادامه مطلب بخوانید


قتل عام پیروان اهل بیت(ع) در خان العسل سوریه
ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٧   کلمات کلیدی:

قتل عام پیروان اهل بیت(ع) در خان العسل + عکسدیروز خبر کشتار تعداد زیادی از شهروندان سوریه در منطقه "خان العسل" حلب منتشر شد؛ اما آنچه منتشر نشد اینکه اکثر شهدای این منطقه، شیعه بودند.

با گذشت چندین روز از جنایت های تروریست های مسلح سوری در منطقه خان العسل همچنان ابعاد این کشتار جمعی تروریست‌ها ناشناخته باقی مانده است؛ به نحوی که تروریست‌های سوری از طریق تریبون‌های رسانه‌ای خود ادعا می کنند تنها 51 نظامی را ترور کرده اند، اما منابع خبری ـ و اینک یک روحانی اهل سنت سوری ـ این آمار را بیش از 200 نظامی و غیر نظامی اعلام کرده‌اند.

«شیخ عبدالرحمن علی ضلع» با اعلام این خبر گفت: شمار شهدای قتل عام خان العسل بیش از 210 نفر بوده، نه آنطور که رسانه ها منتشر کردند 100 نفر. جنازه این 210 نفر اکنون در بیمارستان نظامی حلب قرار دارد.


قدیمی‌ترین مسجد جامع ازبکستان مرمت شد
ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٦   کلمات کلیدی:

قدیمی‌ترین مسجد جامع ازبکستان مرمت شد +تصاویرسرویس مطبوعاتی کمیته امور دینی ازبکستان از تعمیر و ترمیم کامل مسجد «خواجه احرار ولی» قدیمی‌ترین مسجد جامع در تاشکند پایتخت این کشور خبر داد.

بنابر این گزارش، مسجد جامع خواجه احرار ولی به وضوخانه با سیستم لوله‌کشی جدید و گنجایش همزمان 200 نفر برای وضو گرفتن و دیوارهای شیشه برای زمستان و همچنین با فرش‌های نو و سیستم صوتی مناسب مجهز شد.

قدیمی‌ترین مسجد جامع تاشکند گنجایش تعداد زیادی نمازگزار را داراست که قدمت آن به سال 816 هجری می‌رسد. این مسجد که در بالاترین نقطه مرکز ازبکستان بنا شده تاکنون چندبار بازسازی شده است. مسجد جامع خواجه احرار ولی واقع در منطقه «چارسو» است که تنها نمونه مساجد اواخر قرون وسطی در آسیای مرکزی محسوب می‌شود.


جنگ مفتی‌ها در حلال و حرام تظاهرات در مصر
ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٤   کلمات کلیدی:

جنگ مفتی‌ها در حلال و حرام تظاهرات در مصردر طول چند روز گذشته، مفتی‌هایی مانند شیخ یوسف القرضاوی که غلام حلقه به گوش دربار قطر و معروف به مفتی ناتو است، بارها از سرنگونی رژیم محمد مرسی انتقاد کرد و روز گذشته نیز فراخوان ژنرال السیسی فرمانده ارتش مصر برای تجمع در روز جمعه را حرام دانست و از مردم مصر خواست در این تجمع حاضر نشوند.

القرضاوی که با توجه رفتار گذشته‌اش فردی بدون اختیار شمرده می‌شود و پس از سرنگونی مرسی از مصر اخراج شد، در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره قطر – که توسط آن معروف شد – دستور ژنرال السیسی را علیه رئیس جمهور منتخب رد کرد و حضور مردم در خیابان‌های مصر را حرام دانست.

در حالی که قرضاوی با این فتوای خود تلاش دارد از میزان حضور شهروندان مصری در تظاهرات درخواست شده توسط فرمانده ارتش بکاهد، شیخ احمد الطیب رئیس الازهر از همه مردم مصر خواست تا در تظاهرات اعتراضی روز جمعه برای مبارزه با ترور و خشونت حاضر شوند.