دریاچه‌ «بندامیر» در افغانستان + تصاویر
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٩   کلمات کلیدی:

هنگامی نام کشور افغانستان به ذهنمان خطور می‌‌کند، به موازات آن کلماتی چون جنگ،‌ طالبان و نظامیان آمریکایی در اذهانمان تداعی می‌کند اما این کشور دارای طبیعت بکر و زیبایی است که در کمتر کشوری می‌توان دید و نمونه آن دریاچه «بند امیر» است.


  اما در پس این کلمات زیبایی‌های بسیاری در افغانستان وجود دارد که بسیاری از آنها بکر و دست نخورده‌اند و کمتر پای آدمی به آنها باز شده است. تصاویری که در این مطلب مشاهده می‌کنید، تصاویری از دریاچه «بند امیر» است که متشکل از 6 دریاچه مرتبط به یکدیگر است و در میان کوه‌های هندوکوش در مرکز افغانستان و در ارتفاع 3 هزار متری زمین قرار دارد. 

 این دریاچه از آب‌های جاری بین صخره‌ها در این منطقه جمع‌ شده و تشکیل دریاچه‌ای را داده که عمق آن به 10 متر و ماهی‌های موجود در آن به 3 متر می‌رسد و رنگ آبی آن ناشی از مواد معدنی موجود در آب آن و بکر و دست نخورده بودن آن است. 

 این منطقه جزو مناطق بسیار زیبای طبیعی جهان است که اگر افغانستان درگیر جنگ و ناآرامی نبود، می‌توانست سالیانه هزاران گردشگر را جذب خود کند. هم اکنون کسانی که بخواهند از این دریاچه دیدن کنند، باید 10 ساعت را در میان کوه‌ها از کابل تا بامیان طی کنند. 

 تصاویر دیگری از این دریاچه را مشاهده می‌کنید: