تخریب 25 مسجد در حمله صهیونیست‌ها به غزه
ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠   کلمات کلیدی:
«اسماعیل رضوان» در یک کنفرانس خبری که در مقابل مسجد تخریب شده «العباس» در غزه برگزار شد، گفت که بیش از 25 مسجد در نوار غزه در حملات چند روز گذشته صهیونیست‌ها به طور جزئی و یا کلی تخریب شده‌اند که از جمله آن مسجد العباس، عبدالرحمن، الامین محمد، المحطه، مصعب بن عمیر، ابن عثمان، شهداء الشاطئ، علیین، مسجد قلیبو و مصلای التوحید و نیز مدرسه اوقاف شرعی در خان یونس است.

وی از علمای امت و خطیبان و ائمه جماعت در داخل فلسطین خواست تا برای مبارزان و مجروحان دعا کنند.

رضوان از شیخ الازهر و همتایان وی در کشورهای عربی و اسلامی و علمای امت خواست تا به منظور یاری ملت فلسطین و ایستادگی در کنار آنها برای مقابله با تجاوزات علیه صهیونیست‌ها، به نوار غزه سفر کنند.

وزیر اوقاف دولت غزه همچنین تاکید کرد که دشمن به طور مستقیم مقبره شیخ شعبان، مقبره الطوارئ، المحطه، تل الزعتر و مقبره بنی سهیلا را بمباران کرده و باعث شده است که اجساد شهدا و اموات از قبرها پخش و پراکنده شود همچنانکه صهیونیست‌ها مسجد الرباط در غزه و مسجد الرحمن در استان مرکزی را به طور کامل تخریب کردند.

رضوان در ادامه جنایت اشغالگران علیه شهروندان فلسطینی و اماکن عبادی، مقابر و رسانه‌ها را محکوم کرده و جامعه جهانی و سازمان‌های حقوق بشر و همه آزادگان جهان را به اقدام برای محاکمه سران رژیم جنایتکار اسرائیلی فراخواند. ـ خبرگزاری ها ـ