به آتش کشیدن حسینیه شیعیان در سوریه
ساعت ٤:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٦   کلمات کلیدی:

به آتش کشیدن حسینیه شیعیان در سوریهعناصر مسلح تروریستی و ارتش به اصطلاح آزاد سوریه که از سوی کشورهای غربی و عربی حامی جریان‌های تکفیری، حمایت مالی و تسلیحاتی می شوند؛ روز گذشته ـ شنبه 26 آذرماه ـ حسینیه‎ای را در ادلب به آتش کشیدند.

این ترویست ها پس از آتش زدن و تخریب مساجد و اماکن مقدس و منازل و نیز قتل شهروندان سوری، در کمال خون‎سردی سعی می‎کنند با پشتیبانی رسانه‌ای کشورهای غربی و همپیمانان منطقه‌ای خود، ارتش سوریه را مسئول این حملات تروریستی معرفی کنند.


رسانه‎ها و خبرگزاری‎های عربی گزارش دادند که این افراد مسلح ابتدا با قرار گرفتن بر روی بام مسجد، به توهین شیعیان پرداخته و با استفاده از شعارهای ضدشیعی همانند "این مکان نجس است" شیعیان را تمسخر می‌کردند.

این تروریست‎ها پس از توهین، شروع به آتش زدن مسجد کرده و با چرخاندن و به اهتزاز درآوردن پرچم "القاعده" و "ارتش آزاد" به سرور و شادمانی پرداختند.

عناصر مسلح با زیر سوال بردن دولت فعلی، شعارهایی همانند "آتش کشیدن این مسجد به منزله پیروزی بر اسد است" سر دادند.

این اولین‎باری نیست که این تروریست‎ها دست به اقدامات مخرب و کشتار می‎زنند. از آخرین اقدامات خراب‎کارانه ارتش به اصطلاح آزاد سوریه، انفجار خودرویی با یک تن مواد منفجره در یک بازار پر ازدحام در منطقه "برزه" در دمشق بود که خوشبختانه با کمک مردم و مامورین دولتی، این اقدام تروریستی خنثی شد. ـ ابنا ـ

حال این سوال مطرح می‎شود که چگونه کشورهای عربی مثل عربستان ، قطر و ترکیه و کشورهای غربی چنین تروریست‎هایی را نماینده مردم سوریه قلمداد می‌کنند؟