بیش از 100 عالم دینی عربستانی خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند
ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٠/٢٦   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: بیش از 100 عالم دینی عربستانی خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدندبیش از 100 عالم دینی عربستانی خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند که سال‌هاست بدون محاکمه در زندان‌های رژیم آل سعود حضور دارند و نسبت به افزایش اعتراضات خانواده‌های زندانیان هشدار دادند و تأکید کردند افزایش اعتراضات را تنها آزادی زندانیان آرام نخواهد کرد.

 بیانیه منتشر شده توسط 101 عالم دینی در «قصیم» در شمال ریاض تأکید کرده که مسأله زندانیان سیاسی به مسأله همه جامعه تبدیل شده است زیرا تعدادی از این زندانیان سال‌هاست که بدون محاکمه در زندان به سر می‌برند و بارها مورد تجاوز واقع شده‌اند.


در ادامه این بیانیه آمده است تعداد کمی از زندان اخیرا آزاد شده‌اند که این مسأله باعث افزایش نارضایتی مردم شده است که در تظاهرات‌های آنها مشهود است و تأکید شده که این تحولات به نفع حکومت نیست و لازم است حکومت برای حل این مسأله همه زندانیان را محاکمه عادلانه کنند و همه کسانی که حکم آزادی آنها صادر شده است را فورا آزاد کنند و به کسانی که به آنها تجاوز شده اعاده حیثیت کنند.

عالمان دینی همچنین اقدام رژیم آل سعود در تجاوز به زنان معترض در تظاهرات را محکوم کردند و خواستار توجه حکومت به اعتراضات مردمی شدند بیش از آنکه دیگر آزادی زندانیان هم اعتراضات مردمی را آرام نکند.

منطقه «بریده»در مرکز عربستان اخیرا شاهد اعتراضات مردمی بوده است که در آن خواستار آزادی زندانیان عقیدتی در بند از آغاز جنبش‌های عربی در سال 2011 تاکنون و اصلاحات سیاسی شده‌ بودند. ـ خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «UPI» ـ