حذف گنبد مسجد پیامبر (ص) از آرم شهر مدینه!
ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱۱/۱۸   کلمات کلیدی:
آرم "مدینه پایتخت فرهنگ اسلامی" قبل از تغییر (سمت چپ) و بعد از تغییر (سمت راست)وهابیون سعودی در اقدامی عجیب، تصویر گنبد سبز مسجد النبی (ص) را از آرم معرفی شهر مدینه منوره به عنوان "پایتخت فرهنگ اسلامی" در سال ۲۰۱۳ حذف کرده اند.
به گفته ناظران، این اقدام وهابی ها به نوعی بیانگر دیدگاه آنها برای تغییر هویت شهر تاریخی و اسلامی مدینه و این مکان مقدس است، که طی قرون متمادی نمادی برای مسلمانان بوده است.
ناظران همچنین هشدار داده اند که این اقدام می تواند زمینه سازی برای تخریب این مکان مقدس باشد. زیرا در گذشته نیز افراطیون وهابی با حمایت سیاسی آل سعود اکثر آثار تاریخی مسلمانان را در دو شهر مقدس مکه و مدینه تخریب کرده اند.

با توجه به اطلاع فعالان و ناظران از نقشه وهابی ها برای آثار تاریخی اسلام در مدینه منوره، حذف تصویر قبه الخضراء و مرقد مطهر پیامبر اسلام (ص) از آرم شهر مدینه، با واکنش شدید آنها مواجه شده است.

استاد "عاصم حمدان" اندیشمند اسلامی و پژوهشگر مسائل تاریخی در مدینه منوره، حذف گنبد سبز پیامبر (ص) از آرم "مدینه پایتخت فرهنگ اسلامی" در سال ۲۰۱۳ و قرار دادن نقشه جهان اسلام به جای آن را به شدت محکوم کرد و گفت: این گنبد نماد رسمی مدینه منوره در طول تاریخ امت اسلامی است، و به هیچ عنوان نمی توان آن را حذف کرد.

وهابیون فتواهای بسیاری را درباره تخریب آثار اسلامی صادر کرده اند، و مسلمانان از نزدیک، این امر را مشاهده و احساس کرده اند.

مرجع : العالم