روزنامه نگار معروف آمریکایی: اولین بار بود که تخصصم به کارم نیامد
ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/٩   کلمات کلیدی:

روزنامه نگار معروف آمریکایی: اولین بار بود که تخصصم به کارم نیامد«مایکل والاس» گزارشگر و روزنامه‌نویس بنام و مشهور آمریکایی اولین فرد آمریکایی بود که با امام خمینی مصاحبه انجام داد، در برنامه کانال4 تلویزیون آمریکا توسط یکی دیگر از گزارشگران معروف مصاحبه می‌شد، تا خاطرات برجسته دوران کاری خود را برای مخاطبان بازگو کند.

وی گفت: من تقریبا تمام سران کشور‌های جهان و همه سیاستمداران معاصر را دیده و با آنها سخن گفتم. اما درباره امام خمینی باید اذعان کنم که با هوش ترین و زیرک ترین سیاستمداری است که من دیده‌ام.


 

 

 

والاس اضافه کرد: نفوذ به خصوصی در مصاحبه‌کنندگان داشت و به جای این‌که من از ایشان سوال کنم ایشان مرا manipulate(دستکاری ماهرانه و استادانه افکار و اعمال دیگران) می‌کرد. من غیر از مطالبی که آیت‌الله خودشان می‌خواستند بگویند‌، هیچ مطلب تازه‌ای نتوانستم از این سیاستمدار دنیا دیده بیرون بکشم و برای من عجیب بود که یک مرد روحانی این چنین بر یکی مثل من که در کار خود تخصص کافی دارم، مسلط باشند. راحت بگویم اولین باری بود که تخصص من در گرفتن مصاحبه اصلا به کارم نیامد.

 

وی گفت: صراحت و صادقانه می‌گویم زندگی بسیار ساده که رهبر انقلاب ایران برای خود فراهم کرد او را از همه رهبران دیگر دنیا متمایز می‌کرد. و ما می‌دیدیم که او به راستی یک مرد عقیدتی است و دنیا و لذت‌های دنیوی برایش ارزشی ندارد. او مرا و همه رجال دیگر دنیا را که به خدمت می‌پذیرفت، روی فرش ساده می‌نشست و ما مجبور بودیم کفش‌های خود را دم در از پا درآوریم و از همان اول کار بفهمیم که با مردی متفاوت سروکار داریم. ـ ابنا ـ