وصیت‌نامه مردی که فرعون مصر را کشت
ساعت ٦:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢٦   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: وصیت‌نامه مردی که فرعون مصر را کشت + عکسسه شنبه، 6 اکتبر 1981( 14مهر 1360) در میدان رژه قاهره اتفاقی رخ داد که همه جهان را مبهوت خود کرد. رییس جمهور سادات مردی که استبدادش ملت مصر را به تنگ آورده و آزادگان جهان را به خاطر ماجرای کمپ دیوید آزرده بود، در خون خود غلتید.
خالق این صحنه کسی جز خالد احمد شوقی اسلامبولی نبود. وی از جمله افسران شرکت کننده در این رژه بود که با شجاعتی وصف ناشدنی و در مقابل چشم همه دوربین‌ها دیکتاتور مصر را به جهنم فرستاد و خود نیز بعد از مدتی به شهادت رسید.
آنچه می‌خوانید وصیت این شهید بزرگوار است که می‌نویسد:‌

وصیت نامه شهید احمد شوقی اسلامبولی

ترجمه وصیتنامه شهید خالد اسلامبولی

 

پدر، مادر، خواهران و برادر عزیزم محمد!

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

  1. بر شما باد التزام به احکام اسلام و عمل به قرآن و ترس از خداوند. من شما را به اطاعت از دستورات خداوند دعوت می کنم. امیدوارم به خاطر مشکلاتی که شما را دچار آنها می کنم، مرا ببخشید و مورد عفو قرار دهید. خداوند ما را برای شهادت در راه خود انتخاب و هدایت کرد و ان شاء الله ما و شما را در بهشت در کنار یکدیگر جمع خواهد کرد.
  2. حاکم جامعه ما طغیان کرده و جباری را پیشه خود ساخته است. امت اسلامی راهی برای خلاصی از او ندارد مگر با قتل او ...
  3. مادرم! ناراحت نباش، چون ما به اذن خداوند در زمره شهدا هستیم. نامه من زمانی به شما خواهد رسید که در دنیای آخرت قرار داریم.
  4. خواهرم انسیه و سمیه و برادرم محمد را به خداوند می سپارم. مبلغ پولی که نزد خواهرم انسیه است، بین فقرا و مساکین تقسیم شود و فرزندانش فاطمه و مروه با تربیت اسلامی و مقید به دستورات شرعی تربیت شوند.
  5. ما با هم تصمیم گرفتیم که فرعون مصر را به قتل برسانیم تا شاید خداوند به خاطر این کار، ما را از ننگ دوستی با صهیونیست ها که دامن ما را گرفته و فساد روحی و اخلاقی سادات و همسرش را در جامعه علنی ساخته است، نجات بخشد.
  6. اشهد ان لا اله الا الله و اشهد انّ محمّدا رسول الله.