فاصله گرفتن از جبهه ی مقاومت اسلامی، مرسی را به سقوط کشاند
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٠   کلمات کلیدی:

محمدمرسی رئیس جمهور مصر پس از آن توسط ارتش آن کشور از اریکه  قدرت به زیر کشیده شد که او از خط مش اعتدالی «اخوان المسلمن» عدول کرده، راه و روش سلفیها را در پیش گرفت و به نام جریان اصول گرایی اسلامی، خواسته یا ناخواسته در خدمت استکبار جهانی و رژیم اسراییل قرار گرفت و از پشت به جریان جبهه مقاومت خنجر زد، خود نیز در در روز چهارشنبه1392/4/12، قربانی این ناشکری هاگردید و از حکومت کنار زده شد و در میان شعله های خشم و نفرت گرفتار شد.

در حالی که مرسی پیش از به قدرت رسیدن مدعی سیاست خارجی ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی  بود، ولی با آغاز کار به عنوان رئیس‌جمهور نه تنها به دنبال بازبینی در رابطه با واشنگتن و تل‌آویو نرفت بلکه با تاکید بر پایبندی مصر به توافقات رژیم‌‌ سابق همچون قرارداد کمپ دیوید و فروش گاز به اسرائیل باعث ناامیدی مردم مصر شد.

حکومت اخوانی ها در مصر حتی بر همپیمانان اخوانی شان در فلسطین هم رحم نکردند. در زمان ریاست جمهوری مرسی، فشار های زیادی بر مردم فلسطین در غزه تحمیل گردید. در این دوره به‌حدی تونل‌های انتقال کالا به نوار غزه را تخریب کرد که نیروهای حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر، در خواب هم نمی‌دیدند.

اوج همسویی مرسی با دشمنان بیداری اسلامی؛ در قطع رابطه با سوریه و تلاش برای فراهم کردن مسیر ورود نیروهای سلفی از طریق باز کردن باب جهاد علیه سوریه بود تا به عنوان ضلعی قدرتمند فشار بیشتری به دمشق وارد کند، علاوه بر این اظهارات مرسی علیه حزب الله لبنان نیز مزید بر علت شد تا اثبات شود اخوان جدید جایگاهی برای مقاومت به عنوان اصلی ترین جریان ضد اسرائیل و آمریکا ندارد.

از جمله « شهید شیخ حسن شحاته» رهیر شیعیان مصردرزمان حاکمیت او به طور فجیعانهبه شهادت رسید. در مجموع کل جریان اخوانی در مصر، ترکیه، سوریه، فلسطین، قطر و ... به سمت مقابله با جریان مقاومت اسلامی و پیوان مکتب اهل البیت(ع) سوق داده شد.

مدیریت «تبسم بیداری» اعتقاد راسخ دارد که: با رفتن محمدمرسی بهار عربی به پایان رسید، اما بیداری اسلامی همچنان پابرجاست. در باره حکومت یک ساله اخوان در مصر می بایست گفت:بی توجهی به مشکلات معیشتی مردم، همسویی با آمریکا در پرونده سوریه و ادامه ارتباطات با اسرائیل همگی بر خلاف آنچه بود که از اسلامگراها انتظار می‌رفت.

بر همین مبنا به تمامی رهبران جریان «اخوان المسلمین» در مصر، ترکیه، فلسطین، سوریه، لبنان، تونس و سایر کشور های اسلامی توصیه می شود از تحولات تأسف بار مصر عبرت گرفته، دوباره به جبهه مقاومت برگشته، از جبهه ی استکبار جهانی و تکفیری ها فاصله گرفته، با احترام گذاشتن به مذاهب اسلامی، در ایجاد وحدت و اخوت بین مسلمانان، و ترویج فرهنگ قرآنی و اعتلای اسلام  سهیم شوند.