تحصیل کودکان افغانستانی در مدارس ایرانی رایگان شد
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٤/٦   کلمات کلیدی:

طبق آخرین اخبار، شهریه مصوب برای تحصیل دانش آموزان افغانستانی از سال جاری لغو می شود و همه کودکان افغانستانی مثل کودکان ایرانی تحصیل خواهند کرد.

دولت جمهوری اسلامی ایران پس از سالها، تحصیل دانش آموزان مهاجرین افغانستانی در این کشور را رایگان کرده و کودکان افغان مقیم ایران میتوانند همانند دانش آموزان ایرانی به تحصیلات شان ادامه دهند. 

به گزارش آوا، براساس آخرین گزارشها شهریه ای که قبل در بدل ادامه تحصیل از دانش آموزان افغانستانی گرفته می شود از سال جاری لغو می شود و همه کودکان افغانستانی مثل کودکان ایرانی تحصیل خواهند کرد.

این در حالیست که امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی چندی پیش دستور داده‌ بود که همه کودکان افغانستانی، چه آنها که دارای شرایط قانونی حضور در ایران هستند و چه آنها که مدارک قانونی حضور در ایران را ندارد باید در مدارس دولتی ثبت‌نام شوند.


این اعلام رهبر انقلاب،یک تصمیم بزرگ و تاریخی نسبت به دانش آموزان افغانستانی در ایران است.

با این حال مقامات در وزارت امور داخله ایران اعلام کردند از این به بعد بابت ثبت‌نام در مدارس ایران هیچ هزینه‌ای از کودکان مهاجر افغانستانی دریافت نمی‌شود.

گفتنی است که در سال‌های گذشته دو هزینه هنگام ثبت‌نام دریافت می‌شده است که یکی مربوط به ثبت‌نام و دیگری مربوط به تصمیم هیئت امنا برای هزینه‌های مدارس بوده است.

بر اساس دستور العمل جدید از سال جاری تحصیلی هزینه ثبت‌نام برای کودکان مهاجر افغانستانی حذف می‌گردد. گفته می‌شود بخشنامه این موضوع به ادارات کل اتباع و امور مهاجرین وزارت کشور در سراسر ایران ابلاغ شده و برای سال جدید تحصیلی لازم الاجراست.