متن پیام مجمع علمی فرهنگی حبل المتین بمناسبت شهدای مسجدسبز
ساعت ٧:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٦/٦   کلمات کلیدی:

متن پیام مجمع علمی فرهنگی حبل المتین که روز جمعه پنجم سنبله(شهریور) 1395ش، در مراسم «شهدای مسجدسبز» توسط حجة الاسلام والمسلمین جناب آقای مسلم شهابی مسؤل مجمع، قرائت گردید.

بسم رب الشهدا و الصدیقین

«وَ لا تَحْسَبَنَ‏ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون‏» ـ آل عمران/169.

سرزمین اسلامی افغانستان این روز ها در شرایط حساس و سرنوشت ساز قرار دارد؛ هر چندگاهی دشمنان متحجر و جیره خواران اجنبی، در گوشه و کنار این آب و خاک فاجعه ای غم انگیزی را رقم زده؛ تعداد دیگری از هموطنان مظلوم و بی دفاع ما را به خاک و خون می کشند.

از این میان طی هفته‌ ی جاری شاهد یکی از سنگین ترین تهاجمات بی رحمانه ی تروریست های فرامنطقه ای به سنگچارک مخصوصا دیار مقاوم «مسجدسبز» بودیم. حادثه غمباری که علاوه بر وارد نمودن خسارات سنگین مالی، صدها خانوار را از خانه و کاشانه ای شان آواره کردند. در این رویارویی نابرابر جمعی از فرزندان مدافع میهن و هم تبار عاشورائیان به فیض عظیم شهادت نائل آمدند و روح پاکشان در ملکوت اعلی ماوی گزیدند.

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید


این فاجعه‌ی غم انگیز بار دیگر نشان داد که تفنگداران چپاولگر طالب نما که خوی درندگی و مظلوم کشی را از اسلاف نگون بخت خویش به ارث برده است؛ نه تنها برای جان و حرمت مسلمانان ذره‌ای ارزش و احترام قایل نیستند؛ بلکه با رو آوردن به مسلمان‌کشی؛ وحدت امت اسلامی و اقتدار و امنیت افغانستان را با خطر جدی مواجه کرده است.

ضمن محکوم نمودن این جنایت هولناک به گردانندگان گروه های تکفیری ـ تروریستی و قاتلان مردم افغانستان یادآور می شویم؛ که مردمان این دیار مانند گذشته دفاع شرافتمندانه، ایثار، فداکاری و شهادت را اصلی ترین وسیله رسیدن به زندگی عزتمندانه دانسته! و انشاالله شر متجاوزان را با دفاع جانانه از سر خود کوتاه خواهند کرد.

ما اعتقاد راسخ داریم که شهدای گرانقدر با عبور از گذرگاه درخشان شهادت عزت و سربلندی را برای ملت افغانستان به جای گذاشته و استمرار همگرایی بین اقوام و مذاهب اسلامی را با خون خود تضمین نمودند و راه شجاعت را به ما آموختند.

چنان که این پیوند عمیق را در حادثه ی اخیر سنگچارک و در میان مدافعان شهید مسجدسبز به وضوح می‌توان مشاهده کرد. یکی از جلوه های ماندگار این دفاع جانانه حضور مجاهد مردان ولسوالی سوزمه قلعه در کنار مدافعین مسجدسبز بود. پیوند ایثارگری و برادری که از 38 سال پیش با شهادت مجاهد شهید سید مصطفی لنگری آغاز گردید، با شهادت «شهید رمضان» تثبیت شد و با شهادت «شهیدحسن پهلوان» و شهدای بعد از آن به اوج رسید و با پرواز ملکوتی فرمانده مجاهد «شهیدمحمد سرور حبیبی» امتداد یافت.

در پایان ضمن پاسداشت یاد و نام تمامی شهدای انقلاب و بیداری امت اسلامی؛ عروج خونین بالان اخیر سنگچارک مخصوصا شهدای مدافع مسجدسبز را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، خانواده های داغدار شان، مردم مقاوم ولایت باستانی سرپل و ملت غیور و صبور افغانستان و امت اسلام، تبریک و تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای این شهدای گرانقدر علو درجات و برای بازماندگانشان، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نماییم.

                                                                      والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

«مجمع علمی فرهنگی حبل المتین ـ جمعی از علماء، فرماندهان جهادی، دانشجویان و طلاب سوزمه قلعه، خوب آباد و بغاوی»