ارتکاب بیش از 70 جنایت کشتار توسط صهیونیست‌ها
ساعت ٤:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٥   کلمات کلیدی:

فردا 15 ماه می برابر با شصت ‌و چهارمین سالروز "روز نکبت" (فاجعه اشغال فلسطین) یکی از بزرگ‌ترین فجایع تاریخ معاصر بشر است.

خبرگزاری فارس: ارتکاب بیش از 70 جنایت کشتار توسط صهیونیست‌ها/ شهادت بیش از 15 هزار فلسطینی

به گزارش فارس، 15 ماه می سال 1948 روزی است که صهیونیست‌ها پس از ارتکاب جنایت‌های هولناک ضد بشری، کشتار ده‌ها هزار فلسطینی و آواره کردن هزاران هزار نفر دیگر و تصرف مایملک آنها تاسیس رژیم جعلی خود را اعلام کردند.

اکنون 64 سال از این فاجعه وحشتناک می‌گذرد و فلسطینیان همچنان از آوارگی و بی‌خانمانی رنج می‌برند.

بر اساس پژوهش‌های بین‌المللی انجام شده از زمان آغاز انتفاضه الاقصی در سال 2000 تا کنون 31درصد فلسطینیان از خانه و دیار خود به صورت دائمی و یا موقت آواره شده‌اند.

بر اساس اطلاعات آماری مرکز آمار فلسطین، صهیونیست‌ها در جریان فاجعه اشغال فلسطین 774 روستا و شهر را تصرف کرده 531 روستا و شهر فلسطینی را تخریب و بیش از 70 مورد کشتار علیه فلسطینیان مرتکب شده‌اند که در نتیجه آن بیش از 15 هزار فلسطینی به شهادت رسیدند.

داده‌های آماری نشان می‌دهد که تعداد فلسطینیان در سال 1948 به 37/1 میلیون نفر رسیده بود در حالی که اکنون تعداد فلسطینیان در سراسر جهان تا پایان سال 2011 به حدود 2/11 میلیون نفر رسیده است و این نشان می‌دهد که جمعیت فلسطینیان از زمان فاجعه اشغال فلسطین تا کنون بیش از 8 برابر شده است. (خبرگزاری فارس)