اتحاد بحرین و عربستان پیش از تولد مرده به دنیا آمد
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٧   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: اتحاد بحرین و عربستان پیش از تولد مرده به دنیا آمد

جریان عمل اسلامی بحرین در بیانیه‌ای طرح اتحاد آل سعود و آل خلیفه برای مقابله با انقلاب ملت بحرین را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: بیش از یک سال است که دو رژیم  در ریاض و منامه همه تلاش خود را با هر آنچه از قدرت و مکر و حیله در اختیار دارند به کار می‌بندند تا چرخ انقلاب مردم بحرین را متوقف کنند.

جریان عمل اسلامی اتحاد بحرین و عربستان را پیش از تولد مرده خواند و گفت این طرح در وهله نخست در چارچوب دسیسه‌چینی علیه انقلاب ملت اصیل بحرین است حکام آل خلیفه و آل سعود زمانی به فکر تاسیس اتحادیه افتادند که تلاش‌هایشان برای توقف انقلاب با شکست مواجه شد پس به جای اینکه به خواسته‌های برحق ملت مظلوم بحرین پاسخ دهند این نقشه جدید را طراحی کردند تا شاید در آن موفق شوند.

جریان عمل اسلامی بحرین در بیان دلیل دوم توطئه‌چینی جدید آل سعود تاکید کرد طرح الحاق بحرین به عربستان فاقد مشروعیت قانونی است هر دو رژیم آل خلیفه و آل سعود مشروعیت ندارند چون قدرت را با زور به دست آورده‌اند و از مردم دو کشور درباره این موضوع نظرخواهی نکرده‌اند کما اینکه نهادهای پارلمانی واقعی در دو کشور وجود ندارد و قانون اساسی دو کشور نیز مورد موافقت دو ملت نیست.

در بیان دلیل سوم در این بیانیه تاکید شده است که این اتحادیه، اتحادیه امنیتی، نظامی، سیاسی است که تنها به نفع دو رژیم است نه اینکه در راستای منافع دو ملت باشد ما مبارزه می‌کنیم تا دو رژیم همه امکانات مثبت برای شهروندان دو کشور  را فراهم کند و به مشکلاتشان رسیدگی کند نه اینکه مرزهای بین دو کشور برداشته شود.

جریان عمل اسلامی به دلیل چهارمی نیز اشاره و تاکید کرد طرح الحاق برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری عربستان در بحرین و توسعه نفوذ عربستان است رژیم سعودی از زمان تاسیس به دنبال توسعه‌طلبی و سلطه‌طلبی بر کشورها و ملت‌های منطقه با قدرت سلاح، حمایت مالی، حمایت از تروریسم، دسیسه‌چینی یا انحراف دینی بوده است و دلیل مخالفت دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس با این اتحادیه شناخت آنها از اهداف واقعی عربستان در پس ارائه طرح اتحادیه است.

در این بیانیه تاکید شده است مردم بحرین اتحاد طاغوتیان را رد می‌کند و از اتحاد ملت‌ها به دور از حکمرانی مزدورانی که فاقد مشروعیت هستند و خدمتگزار سیاست‌های غربی و صهیونیستی ضد امت عربی و اسلامی هستند استقبال می‌کنند.

اتحاد واقعی بین دولت‌ها زمانی موفقیت آمیز است که بر اساس اصول درست و با برنامه‌ریزی گسترده و مقدمه‌سازی بزرگ سیاسی، حقوقی، اجتماعی و اقتصادی همراه باشد و البته موافق با خواسته ملت‌ها و اراده آنها باشد نه اینکه به زور و اجبار و با پایمال شدن شرافت آنها باشد.

جریان عمل اسلامی بحرین تاکید کرد: انقلاب ملت ما و تحقق پیروزی حتمی و اجتناب‌ناپذیر انقلاب با تشکیل اتحاد متلاشی نمی‌شود بلکه همین تبانی آل سعود و آل خلیفه پیروزی انقلاب را سرعت می‌بخشد.

 آل خلیفه نیز برای از بین بردن وحشت خود از انقلاب مردمی بهتر است کشور را که از 230 سال پیش تاکنون اشغال کرده است ترک کند و در کاخ‌های آل سعود که طاغوتیان در هر کجا بنا کرده‌اند سکنی گزیند.

در پایان این بیانیه آمده است: مردم بحرین از اتحاد شکست خورده ها نمی‌هراسند چون با یاری پروردگار و با انقلاب فرزندان خود پیروزی بزرگ را محقق می‌کنند. (خبرگزاری فارس)