طراحی نرم افزار شناسایی غذای حلال
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳   کلمات کلیدی:
طراحی نرم افزار شناسایی غذای حلال
در راستای ارائه خدمات بهتر به مشتریان، نرم افزار"شناسایی محصولات غذایی حلال" ویژه تلفن همراه باسیستم عامل آندروید و آیفون طراحی شد.

این نرم افزار کاملاً کاربردی، در واقع یک اسکنر است که بارکد حدود۵۰هزار محصول غذایی را شناسایی می کند وکالای موردنظر را درسه دسته "حلال"، "حرام" یا "شبه ناک" قرار می دهد. البته دسته اغذیه "شبه ناک" به دلیل تفاوت دیدگاه مراجع تقلید درباره برخی موادغذایی دارای الکل خوراکی در میزان اندک طراحی شده و طراحان این نرم افزار، ترجیح داده اند تا تصمیم نهایی رابه عهده مصرف کننده بگذارند.


درحال حاضر، توضیحات تکمیلی درباره ی اجزای تشکیل دهنده مواد غذایی دراین نرم افزار قید نشده است اماپیش بینی می شود که شمارمحصولات ثبت شده درحافظه این نرم افزار طی هفته های آینده افزایش یابد وتوضیحات تکمیلی نیز مندرج شود.

شرکت اسمارت جک این نرم افزار را موسوم به Just Halal ۱۶ ژوئن برابر ۲۷خرداد روانه بازار فرانسه کرد تا مشکل همیشگی مسلمانان در شناسایی و خرید محصولات غذایی و افزودنی های مجاز و حلال برطرف شود.

"ریس مابیک" مدیر این شرکت، در این باره می گوید: من خودم مسلمان و معتقد هستم و به خوبی می دانم خرید محصولات حلال درفروشگاههای بزرگ واقعاً کار زمانبر و دشواری است زیرا بیش از۱۴۰۰نوع افزودنی خوراکی وجود دارد و ما باید بدانیم هریک از چه ساخته شده اند وحلال هستند یاخیر. ـ تنا ـ