مردم سودان برای فرزندان خود بیشتر اسامی اهل‌بیت(ع) را انتخاب می‌کنند
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٢   کلمات کلیدی:

مردم سودان برای فرزندان خود بیشتر اسامی اهل‌بیت(ع) را انتخاب می‌کنندمدیر مسئول روزنامه الوطن سودان گفت: با وجود فعالیت گروههای وهابی در سودان مردم این کشور دوستدار اهل‌بیت(ع) هستند و اسامی اهل‌بیت(ع) در بین اهل تسنن وجود دارد.

«عادل سید احمد خلیفه» در دیدار  "حامد ملکوتی تبار" رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سودان روز یکشنبه از روزنامه "الوطن" اظهار داشت: من همیشه دوستدار مردم ایران و انقلاب اسلامی بوده و هستم و دوستان زیادی از شیعیان دارم و در اجتماعات و مراسم آنها مثل مراسم عاشورا ، جشن ها و ... شرکت می کنم، چرا که طی چهار سالی که در استرالیا تحصیل می کردم شیعیان را بهترین نمونه جامعه مسلمانان اروپا و آمریکا دیدم و این مطلب را در مقالات متعددی در روزنامه الوطن در سالهای گذشته نوشته ام.

وی اضافه کرد: من به عنوان عضوی از ملت سودان که اکثراً از علاقه مندان امام خمینی(ره) و انفلاب اسلامی ایران هستند، به مواضع جمهوری اسلامی در مقابل استکبار جهانی بخصوص آمریکا و اسرائیل افتخار می کنم و همیشه از این مواضع شفاف و قدرتمندانه ایران به خصوص در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حمایت کرده ام.

مدیر مسئول روزنامه الوطن سودان گفت: مردم این کشور دوستدار اهل بیت(ع) هستند و بیشترین اسامی "علی"، "حسین"، "جعفر" و .. در بین اهل تسنن سودان وجود دارد؛ هرچند که وهابی ها هم در این کشور فعالیت دارند، اما افکار آنها جایگاهی در بین مردم ندارد و مورد حمایت سودانی ها نیستند. ـ ابنا ـ