صهیونیست‌ها برای چهلمین بار روستای فلسطینی العراقیب را تخریب کردند
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۸   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: صهیونیست‌ها برای چهلمین بار روستای فلسطینی "العراقیب" را تخریب کردندبه گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "معا"، بولدوزرهای رژیم صهیونیستی روز گذشته بار دیگر به روستای العراقیب یورش برده و برای چهلمین بار طی 6 سال گذشته این روستا را تخریب کردند.

"صیاح الطوری" شیخ روستای العراقیب در این باره گفت که اهالی این روستا بر باقی ماندن در روستای خود و احداث مجدد خانه‌های خود با وجود تمامی سرکشی‌های رژیم اشغالگر، اصرار دارند.


شیخ طوری اسنادی را در اختیار داشت که نشان می‌داد اهالی این روستا مالک اصلی این زمین‌ها هستند وی همچنین تصاویر هوایی که بیانگر وجود اهالی این روستا پیش از تاسیس رژیم جعلی اسرائیل است، در اختیار دارد.

شیخ طوری در پایان سوگند یاد کرد که با وجود همه قربانی‌هایی که ممکن است در این راه داده شود، اما آنها همچنان در روستا باقی خواهند ماند.

بر اساس این گزارش به محض تخریب روستا یک هیئت از جبهه دفاع از العراقیب از جمله "ایمن عوده" دبیرکل آن، "شحده بن بری" عضو این جبهه و مهندس "مهدی مواسی" در مکان حضور یافته و شروع به احداث مجدد خانه‌های تخریب شده، کردند.

روستای عراقیب یکی از 45روستای اعراب 1948در فلسطین اشغالی است که رژیم صهیونیستی آنها را به رسمیت نمی‌شناسد. مدیریت اراضی رژیم اشغالگر قدس ساکنان این روستاها را که در سرزمین آباء و اجدادی خود زندگی می‌کنند به تصرف غیرقانونی اراضی متهم می‌کند.