بخشی از ساختمان مقام ولایت سرپل افغانستان در آتش سوخت
ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱۱   کلمات کلیدی:

به گزارش خبرگزاری جمهور، ریاست اسناد و ارتباط مقام ولایت سرپل در اثر شارتی لین برق آتش گرفت که در این آتش‌سوزی که بیشتر از دوساعت دوام داشت تعداد زیادی از اسناد، میز و چوکی و کمپیوتر آتش گرفته منهدم شدند.

اما مقامات این اداره می‌گویند این یک آتش سوزی ساده بوده و اسناد مهمی در این آتش سوزی از بین نرفته است و آنان موفق شده اند که اسناد مهم را از ادارات خارج سازند.

آنان همچنین علاوه می‌کنند در عین حالی که این آتش‌سوزی مهم نبوده؛ ولی دوتن از کارمندان اداره‌ اسناد و ارتباط مقام ولایت را تا روشن شدن قضیه بازداشت نموده اند.


اما به گفته شاهدان عینی آتش‌سوزی که در ساختمان ولایت سرپل رخ داده بسیار گسترده بوده که شعبه‌ اسناد و ارتباط با تمام تجهیزاتش سوخته و تعداد شش الی هفت شعبه‌ دیگر نیز قسما سوخته و یا وسایل آن در اثر آب‌پاشی اطفاییه که یک ساعت بعد از آغاز آتش سوزی در محل حادثه آمده از ین رفته است.

یک تن دیگر از مامورین که در داخل ولایت مشغول وظیفه بوده است به خبرگزاری جمهور گفت:”در هنگام آتش سوزی در شعبه‌ اسناد و ارتباط کسی نبوده و صرف آنان از بوی و دودی که در دهلیز تعمیر ولایت پخش شده بود متوجه شده اند که آتش سوزی رخ داده است”.

اما خواستیم از آقای عبد الجبار حقبین؛ والی ولایت سرپل نیز در ارتباط به این آتش سوزی معلوماتی به دست بیاوریم که وی و دیگر اعضای این اداره از دادن معلومات خودداری کردند.

این در حالی است که چندی قبل نیز در اثر مظاهره خشونت آمیزی که بر علیه سید انور علارحمتی؛ والی اسبق این ولایت رخ داده بود بخشی از تعمیر این ولایت توسط مظاهره کنندگان به آتش کشیده شده و تمام اسناد و وسایل این اداره به غارت برده شد.