تبیین بیداری اسلامی ملت‌های خاورمیانه در پرتیراژترین روزنامه برزیل
ساعت ٧:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳۱   کلمات کلیدی:
خبرگزاری فارس: تبیین بیداری اسلامی ملت‌های خاورمیانه در پرتیراژترین روزنامه برزیل

روزنامه "فولیا د سان پائولو" که مهمترین و پرتیراژترین روزنامه کشور برزیل محسوب می‌شود، روز گذشته با انتشار مقاله‌ای به تبیین ابعاد بیداری اسلامی و تحولات خاورمیانه پرداخت.

در این مقاله که با عنوان «آینده منطقه خاورمیانه»، به قلم "علی محقق" دبیر اول سفارت ایران در برزیل منتشر شد، آمده است: با آغاز جنبش بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه، آمریکا و ایادی آن در منطقه که از موج روز افزون احساسات ضد آمریکائی و ضد صهیونیستی به هراس افتادند، تلاش کردند تفسیر تحریف شده ای از این جنبش را به دنیا القا کنند. اما نمی توان مخفی کرد که حکومت‌های سرنگون شده در منطقه، دوستان آمریکا و رژیم صهیونیستی بودند.


این مقاله می‌افزاید: حمله به سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره در اولین مراحل حرکت اعتراضی مردم در مصر که خواستار برچیده شدن این سفارت بودند، نشانه ای واضح از سمت و سوی حرکت مردم بود و در عین حال نشانه ای نا امید کننده برای آمریکا و رژیم صهیونیستی که نمی خواستند بپذیرند که مورد تنفر مردم منطقه هستند.

نویسنده این مقاله خاطرنشان کرد: بدون تردید در آینده منطقه هیچ جایگاهی برای صهیونیست‌ها وجود نخواهد داشت و  رژیمی که زمانی مدعی سلطه از نیل تا فرات بود، اکنون باید خود را در داخل دیوار حائل پنهان سازد.

مقاله مذکور اضافه می‌کند: رژیم صهیونیستی اسرائیل، بزرگترین شبکه تروریسم دولتی جهان را در اختیار دارد و جنایات بسیاری در کشورهای منطقه انجام داده که از جمله می توان به قتل عام مردم غزه، ترور نیروهای مقاومت در کشورهای مختلف و ترور دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اکنون تلاش دارد با فرافکنی، توجه افکار عمومی را از ماهیت واقعی و خطرناک خود منحرف سازد.

نویسنده مقاله خاطرنشان کرد: امروز با تحولات صورت گرفته در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، ملت ها عملا به محور مقاومت پیوسته اند زیرا از مذاکرات بی حاصل با رژیمی که تنها با حمایت غرب سر پا ایستاده، سرخورده شده اند. امروز حامیان رژیم صهیونیستی باید هزینه‌ای هنگفت تر از گذشته برای حمایت از اسرائیل بپردازند زیرا ملت های منطقه به صحنه آمده‌اند و خود، آینده منطقه را طراحی کرده‌اند.

وی تصریح کرده است: همزمان، تضادهای درونی در رژیم صهیونیستی رخ نشان داده و این رژیم شاهد بی ثباتی داخلی می باشد و می توان گفت زنگ خطر برای رژیم صهیونیستی از درون و بیرون به صدا در آمده است.

محقق افزوده است: غرب ناچار است در سیاست خود مبنی بر حمایت یکجانبه و ظالمانه از رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند زیرا آنها بخوبی می دانند که خیزش های مردمی در خاورمیانه و شمال آفریقا که در سایه بیداری اسلامی آغاز شده است، ماهیتی ضد صهیونیستی دارد و این منطقه در آینده به هیچ وجه سلطه صهیوینسم را بر نمی تابد.

دبیر اول سفارت ایران در برزیل در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون جنبش های مقاومت در برابر صهیونیسم در سایه جنبش بیداری اسلامی، برتری استراتژیک نسبت به صهیونیست ها پیدا کرده زیرا عملا کشورهای منطقه، عمق استراتژیک مقاومت اسلامی در برابر اسرائیل به شمار می روند. امروز با کنار رفتن دیکتاتورهای حاکم در برخی کشورهای منطقه که هم‌پیمان رژیم اسرائیل بودند، ملت‌های منطقه فریاد می زنند که تاسیس رژیم صهیونیستی حتی در یک وجب از خاک فلسطین مشروعیت ندارد. رژیمی که بیش از 100 قطعنامه و بیانیه سازمان ملل را نادیده گرفته است.

وی در این باره افزود: حتی کشورهای غربی نیز دیگر حاضر به پرداخت هزینه حمایت بی قید و شرط از رژیم صهیونیستی نیستند بخصوص کشورهای اروپائی که صبر آنها از رفتار طلبکارانه و تندروانه و غیرمعقول اسرائیل، بسر آمده و بتدریج در غرب نیز این زمزمه شنیده می شود که تا چه زمانی ما باید هزینه سرکشی های اسرائیل را بپردازیم.

نویسنده مقاله در پایان تاکید کرد: اکنون فرصتی تاریخی پیش آمده که آزادگان جهان باید از آن استفاده کنند و تاریخ را در مسیر صحیح قرار دهند، اشغالگر را از صحنه خارج کرده و وطن فلسطینیان را به آنها بازگردانند. جا دارد که همه فلسطینیان با اتحاد و یکپارچگی در مقابل دشمن بایستند. ملت فلسطین تنها از طریق وحدت و انسجام ملی و تمسک بر اسلام می تواند به رهائی سرزمین های تحت اشغال و آزادی قدس شریف و استیفای حقوق خویش دست یابند.

در انتهای این مقاله این سوال مطرح شده است که "فلسطین توسط بیگانگان اشغال شده است. آیا بشریت در مقابل اشغال سرزمین یک ملت توسط بیگانگان، سکوت خواهد کرد؟" ـ مرجع: خبرگزاری فارس