سلفی‌های لیبی مقبره صوفی‌ها را با خاک یکسان کردند
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی:

سلفی‌های لیبی مقبره صوفی‌ها را با خاک یکسان کردند

ده‌ها فرد مسلح با استفاده از سلاح‌های سنگین و سبک به مسجد "سیدی الشعاب" در مرکز طرابلس پایتخت لیبی حمله کردند و در مقابل دیدگان پلیس و ارتش لیبی به دلیل آنکه این مسجد را مخالف با عقاید خود می‌دانستند، با خاک یکسان کردند.

این افراد که گفته می‌شود از افراد تندرو و سلفی‌های لیبی بودند با حمله به مسجد مذکور که در آن مقبره نزدیک به 50 تن از بزرگان صوفیه از جمله مقبره "عبدالله الشعاب" رهبر صوفی‌های لیبی قرار دارد این مسجد را با خاک یکسان کردند.

 


به گفته یک مسئول لیبیایی که خواست نامش فاش نشود، پلیس و نیروهای نظامی لیبی ابتدا برای ممانعت از این اقدام افراد مسلح راهی منطقه شدند و میان پلیس و شبه نظامیان درگیری‌های جزئی روی داد اما به دلیل قوی‌تر بودن مخالفان پلیس مجبور به عقب‌نشینی شد و تنها اطراف مسجد را محاصره کرده تا درگیری با ساکنان منطقه رخ ندهد.

به گفته این مقام لیبیایی، شبه نظامیان با خونسردی کامل و با استفاده از بیل مکانیکی مسجد را با خاک یکسان و پس از انهدام کامل مسجد منطقه را ترک کردند.

این اقدام افراد مسلح با واکنش مقامات لیبیایی همراه بود و وزارت کشور لیبی اقدام این افراد را محکوم و تاکید کرد: در صورتی که بسیاری از مردم برای زیارت به این مکان می‌روند انهدام آن توهین به خواسته‌های ملت است.

این دومین حمله شبه نظامیان افراطی و سلفی‌ها به مقابر و اماکن مذهبی صوفی‌ها در این کشور است. ـ ابنا ـ