۹۰ درصد قربانیان حملات اسرائیل به غزه، غیرنظامی بودند

این خبرگزاری به استناد جزئیات مربوط به حملات، روایت شاهدان و همچنین تحقیقات میدانی، به تصویری دقیق از آمارهای مربوط به تلفات این حملات دست یافته است. در بخشی از گزارش آسوشیتدپرس آمده است: «بررسی‌ها نشان داد که 508 نفر از کشته‌ها (بیش از 60درصد مجموع تلفات)، کودک، زن یا مسن بوده‌اند و به همین واسطه غیرنظامی به شمار آمده‌اند. حماس زمان را به عنوان جنگجو به کار نمی‌گیرد و تحقیقات یک گروه مستقر در اسرائیل هم که وضعیت شبه‌نظامیان را مورد بررسی قرار می‌دهد، اعلام کرده است که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد زنان در نقش‌های رزمی حضور داشته‌اند.»

بررسی‌های آسوشیتدپرس همچنین نشان می‌دهد:

- یک سوم مجموع تلفات را کودکان زیر 16 سال تشکیل داده‌اند: این آمار شامل 280 نفری است که 19 نفر آن‌ها نوزاد و 108 نفرشان کودکان بین 1 تا 5 سال بوده‌اند.

- در 83 مورد از حملات، سه عضو یا بیشتر از خانواده کشته شده‌اند.

- در میان کشته‌شدگان 96 شبه‌نظامی یا مظنون به عضویت در گروه‌های شبه‌نظامی حضور داشته‌اند (یعنی کمی بیش از 11درصد مجموع کشته‌شدگان، البته این رقم ممکن است به دلیل عدم انتشار لیست دقیق کشته‌شدگان بالاتر باشد.)

- 240 نفر باقی‌مانده نیز افراد ذکور بین 16 تا 59 سال بوده‌اند که نام آن‌ها در وبسایت‌ها یا اعلامیه‌های خیابانی مربوط به مرگ شبه‌نظامیان، پیدا نشده است.

آسوشیتدپرس تحقیقات خود را «طاقت‌فرساترین بررسی صورت‌گرفته تاکنون» در مورد ترکیب کشته‌های حملات به غزه توصیف کرده و نوشته است که در این بررسی تمامی حملات اسرائیل که اطلاعاتی از آن وجود دارد، مد نظر قرار گرفته است.

با وجود انتشار این اطلاعات که به روشنی هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان را ثابت می‌کند، «امانوئل ناهشون» سخنگوی وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی بار دیگر منکر ارتکاب جنایت جنگی توسط این رژیم شده و گفته است: «موضع ما کاملا روشن است. اسرائیل مرتکب جنایت جنگی نشده است.»

در مقابل «حنان عشراوی» سخنگوی تشکیلات خودگردان در واکنش به انتشار این گزارش گفته است: «یا ارتش آن‌ها بدترین ارتش دنیاست که مدام به اهداف اشتباه حمله کرده و غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد، یا اینکه آن‌ها دارند عمدا غیرنظامیان را می‌کشند. (وقتی اغلب کشته‌ها غیرنظامی هستند)، نمی‌توانید بگوئید که این خسارت جانبی بوده است.» ـ خ فارس ـ

/ 0 نظر / 18 بازدید