تیم ملی فوتبال افغانستان قهرمان مسابقات جنوب آسیا شد

همچنان رئیس جمهور کشور طی یک تماس تیلفونی با یوسف کارگر سر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان، پیروزی بازیکنان افغان را به وی و اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان تبریک گفت.


تیم ملی فوتبال افغانستان قهرمان مسابقات جنوب آسیا شد

تیم ملی فوتبال افغانستان در بازی های جنوب آسیا با شکست دو بر صفر هندوستان، به مقام قهرمانی این بازی ها دست یافت.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) تیم ملی فوتبال افغانستان که با شکست تیم های بوتان، سریلانکا، تساوی با مالدیو و شکست نیپال به فینال رقابت های بازیهای جنوب آسیا راه یافته بود، امروز ساعت پنج عصر به وقت محلی، با شکست دو بر صفر هندوستان، برای اولین بار کاپ قهرمانی را بالای سر برد.
گلهای این دیدار را مصطفی آزاد زوی در دقیقه ۹ و سنجر احمدی در دقیقه ۶۱ وارد دروازه هندوستان کردند.
این بازی در استادیوم دارشات در کاتماندو پایتخت نیپال برگزارشد.
فقیریار؛ دروازه بان تیم ملی کشورمان همانند بازی های گذشته، درخشید و چندین موقعیت گل را از تیم هندوستان گرفت.
این رقابت ها که از هفته گذشته بدینسو به میزبانی نیپال برگزار شد، هشت تیم فوتبال کشورهای جنوب آسیا(سارک)، در آن شرکت کرده که افغانستان با تیم های مالدیو، بوتان و سریلانکا در گروه دو قرار داشتند.
در این بازی ها افغانستان با شکست سه بر صفر بوتان، سه بر یک سریلانکا و تساوی صفر بر صفر مقابل مالدیو به عنوان تیم دوم به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود که در این مرحله به مصاف  تیم اول گروه یک یعنی نیپال، میزبان این مسابقات رفت.
تیم ملی کشورمان نیپال را  نیز با نتیجه یک بر صفر شکست داد به بازی نهایی راه یافت.
با توجه به صعود تیم ملی افغانستان به بازی فینال، رئیس جمهور کرزی به وزرای معارف، مالیه و انکشاف دهات دستور داد به خاطر تشویق هرچه بیشتر فوتبالیست های افغانستان، به نیپال سفر کنند و از نزدیک این مسابقه را تماشا کنند.
شایان ذکر است رئیس جمهور کرزی به دلیل بازی خوب دروازه بان تیم ملی، مبلغ ۲۰ هزار دالر امریکایی به وی تحفه در نظر گرفته است.
در همین حال وزارت مالیه اعلام کرده بود که در صورت پیروزی تیم ملی فوتبال در این مسابقه به هریک از بازیکنان یک آپارتمان دولتی پاداش داده می شود.
این مسابقات که هر دو سال یکبار برگزار می شود. افغانستان توانسته بود در دوره گذشته، به مقام دوم دست یابد.
هندوستان در یازده دوره گذشته این بازی ها، ۹ بار به فینال این رقابت ها راه یافته بود و افغانستان توانست برای اولین بار هندوستان را شکست دهد و قهرمان بازی های جنوب آسیا شود.

/ 0 نظر / 4 بازدید