فتوای تاریخی رئیس هیئت علمای سودان مبنی بر حقانیت تشیع

وی در گفتگوی خود با روزنامه اخبار الیوم چاپ سودان مورخ 23 آذرماه 1391 با تأکید بر وجود بیش از 90 درصد مشترکات بین دو مذهب شیعه و اهل سنت گفت: "خطاب خداوند متعال در قرآن کریم متوجه همه آحاد مسلمین است و هیچ فرقی بین آنان قائل نشده است".

شیخ محمد عثمان صالح در این مصاحبه از تمامی ملتهای عربی درخواست نموده است با ملتهای ایران و ترکیه و پاکستان متحد شوند و اجازه ندهند نقشه ها و توطئه های شوم دشمنان برای فاصله انداختن و تفرقه بین مذاهب اسلامی به مرحله اجرا و عمل درآید و افزود: "حساب کنید که اگر پیروان دو مذهب اهل سنت و شیعه با همدیگر در برابر سردمداران کفر با همدیگر متحد باشند، چه قدرت عظیمی ایجاد خواهد شد".

وی ضمن جلب همه توجهات به سمت رژیم صهیونیستی، دشمن حقیقی امت اسلام را رژیم صهیونیستی معرفی کرد و از همه مردم و مسئولین درخواست نمود جلوی هرگونه تلاش دشمنان برای شیعه هراسی در منطقه را بگیرند و اجازه ندهند دشمن صهیونیستی، این دشمن اصلی و درجه یک امت اسلام است ، میان آنان تفرقه ایجاد نماید.

عثمان صالح در پایان به وجود مشترکات بین دو مذهب شیعه و اهل سنت اشاره کرد و افزود: "بین دو مذهب شیعه و اهل سنت بیش از 90% مشترکات وجود دارد و اگر اختلافات جزئی هم وجود دارد، اختلافات تاریخی است".

این فتوای شیخ عثمان در حالی بیان شده است که وهابیون با تبلیغات علیه مذهب اهل بیت(ع) علاوه بر ایجاد تفرقه بین مسلمین، موجب خونریزی شیعیان در کشورهای مختلف نیز شده اند.

با اوج گیری موج بیداری اسلامی در منطقه بخصوص کشورهای شمال آفریقا ، دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین ، با انواع توطئه ها و القای شبهات ، سعی در جلوگیری از نشر و گسترش تفکر اسلام ناب محمدی دارند . و با انواع نقشه ها و توطئه ها سعی در به انحراف کشیدن این موج عظیم بیداری امت های اسلام و مصادره آن به نفع اهداف و منافع شوم خود هستند . در چنین فضائی ، صدور فتوای تاریخی و مهم پروفسور محمد عثمان صالح ، به عنوان شخصیتی برجسته و عالمی بانفوذ در جهان اسلام و منطقه شمال افریقا و سودان میتواند نقطه عطفی در حرکت عظیم امت اسلامی باشد. ـ ابنا ـ

/ 0 نظر / 3 بازدید