یافتن انجیل حاوی بشارت آمدن پیامبر اسلام

نسخه نادری از انجیل به زبان آرامی با قدمتی 1500 ساله در ترکیه یافت شد که در آن حضرت مسیح (علیه السلام) بشارت آمدن پیامبر اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را پس از خود می دهد.

به گزارش«شیعه نیوز»به نقل از ابنا،  یافته شدن این نسخه بسیار نادر و تاریخی توجه واتیکان را به خود جلب کرده، بصورتیکه پاپ بندیکتشانزدهم خواستار آن شده است که این نسخه بسیار قدیمی را از نزدیک مطالعه کند.بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی "دیلی میل"، این نسخه بسیار نادر و تاریخی طی 12 سال گذشته مخفی نگه داشته شده است.

"ارطغرل گونای" وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه گفت: ارزش این کتاب 22 میلیون دلار برآورد شده است.وی افزود: این نسخه انجیل حاوی بشارت مسیح (علیه السلام) درباره آمدن پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) است، ولی کلیسای مسیحی به دلیل شباهت بسیار زیاد آن با آنچه که در قرآن درخصوص این مسأله آمده، آن را مخفی کرده است.همچنین در این نسخه از انجیل که با عقایداسلام همخوانی دارد، حضرت مسیح بعنوان یک انسان وصف شده؛ و نه خدایی که پرستش می شود.در این نسخه انجیل همچنین آمده است که حضرت مسیح به یک کاهن که پرسیده بود چه کسی پس از او می آید گفته : "محمد نام مبارک او است".

گونای اظهار داشت: "واتیکان به صورت رسمی بررسی این کتاب را که اکنون در اختیار مسئولان ترک قرار دارد، خواستار شده است .. این کتاب در سال 2000 در ترکیه ناپدید شد و در آن زمان گروهی از قاچاقچیان آثار تاریخی به سرقت آن هنگام حفاری های غیرقانونی متهم شدند .. این افراد اکنون درحال محاکمه هستند".کشیش "احسان اوزبک" به روزنامه "زمان" ترکیه می گوید: "این نسخه از انجیل به یکی از پیروان برنابا باز می گردند، زیرا این انجیل در قرن پنجم یا ششم نوشته شده، درحالیکه کشیش برنابا در قرن اول میلاد زیسته است".نوشته ای به زبان سریانی که منسوب به حضرت مسیح است، در موزه ای در ترکیه نگهداری می شود که 2.4 میلیون دلار ارزش گذاری شده است

 منبع:http://www.mazaheb.com/index.php?option=com

/ 0 نظر / 3 بازدید