جاسوسی صخره‎ای؛ جدیدترین حربه رژیم صهیونیستی

در همین حال یکی از افسران سوری که خواست نامش فاش نشود، به تلویزیون سوریه گفت: افشای این موضوع سند دیگری از دخالت اسرائیل در رویدادهای سوریه را نشان داد.

وی افزود: مخالفین سوری قدردان این سیستم که در راستای منافغ تل آویو بوده و اطلاعاتی را درباره حرکت ناوهای روسی در اختیار آنها قرار می دهد، هستند.

گروهی از ماهیگیران سه دستگاه جاسوسی را در صخره های مصنوعی در جزیره النمل که در نزدیکی بندر طرطوس واقع شده است، کشف کردند که هدف از آن جاسوسی و ردگیری کشتی های روسی عنوان شده که در آبهای سوریه به سر می برند.

در این گزارش آمده است از آنکه تجهیزات جاسوسی به شکل سنگ هستند، امکان شناسایی دستگاههای جاسوسی که قابلیت کنترل حرکت ناوهای روسی را دارند، وجود ندارد و این تصاویر از طریق ماهواره به اسرائیل ارسال می شد.

بر اساس این گزارش تجهیزات جاسوسی از طریق زیر دریایی های آلمانی مجهز به موشک های کروز به منطقه منتقل شده و نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی  نصب شده اند.

تلویزیون دولتی سوریه نیز تصاویری از دوربین، دیش ماهواره و دیگر اشیا از جمله چندین باتری و کابل های ارتباطی را در میان صخره های مصنوعی منتشر کردند.

بر اساس این گزارش کماندوهای اسرائیلی از جزیره خالی از سکنه در نزدیکی بندر طرطوس با هدف جمع آوری نمونه هایی از رنگ و ترکیب صخره ها بازدید کرده بودند و چندین ساعت را برای نصب این تجهیزات جاسوسی صرف کرده. آنها پس از آنکه اطمینان حاصل کردند امکان ارسال تصاویر ماهواره‎ای وجود دارد، جزیره را ترک کردند.

هنوز مشخص نیست که تجهیزات جاسوسی پیش از کشف از چه زمانی در این جزیره نصب شده اما به گفته یک مقام امنیتی سوری این تجهیزات بسیار پیچیده هستند.

دریادار ویکتور چرکوف فرمانده نیروی دریایی روسیه تاکید کرده است که بندر طرطوس به دلیل آنکه ناوهای روسی در آن مستقر است، به لحاظ استراتژیکی اهمیت بسیار زیادی برای آنها دارد.

به نوشته ساندی تایمز، دمشق تروریست های حامی غرب را مسئول ناآرامی های اخیر در سوریه و اقدامات علیه دولت بشار ارسد می داند که از مارس 2011 تاکنون آغاز شده است.

دولت بشار اسد بر این باور است که توطئه های شوم غرب به رهبری آمریکا علیه این کشور همواره سوریه را به دلیل حمایت از گروههای ضد اسرائیلی همچون حزب الله لبنان نشانه رفته است. ـ ابنا ـ

/ 0 نظر / 3 بازدید