ساخت و تعمیر 7000 مسجد در روسیه

وی دلیل چنین مساله ای را اسلام هراسی معرفی کرد که در اثر تبلیغات خارجی در ذهن تمام ملت غیرمسلمان روسیه به وجود آمده است؛ حوادث 11 سپتامبر مهم ترین مساله ای بود که باعث افزایش اسلام هراسی در میان غربی ها و تمام جوامع غیرمسلمان شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در چنین مواقعی لازم است تروریسم نبودن اسلام را برای سایرین توضیح داده و تبلیغات غرب را مورد دین اسلام و سایر ادیان مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
روشان اباسوف در ادامه خاطر نشان کرد که تا قبل سال 1991 بیش از 15 هزار مسجد در روسیه وجود داشت ، اما بعد از این سال تنها 100 مسجد در تمام کشور باقی ماندند؛ و بسیاری از آن ها تخریب و بسیاری دیگر به انبارهای متروک تبدیل شدند.
وی در ادامه اضافه کرد: با وجود تمام این ها در مدت زمان حدود دو دهه بیش از 7000 مسجد جدید در روسیه احداث و ترمیم شدند که بزرگ ترین آن ها مسجد مسکو است این مسجد که امروز در حال بازسازی و مرمت است، برای بیش از 10 هزار نمازگذار جای دارد و در آینده نزدیک بزگ ترین مسجد اروپا خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به این که هر کدام از جمهوری های روسی دارای مفتی خاص خود هستند تاکید کرد: شورای افتای روسی در تلاش است تا تفکر اسلامی را وارد زندگی مردم کرده و ویژگی های مثبت آن را از طریق انجام پروژه های خیرخواهانه و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در ذهن جامعه روسی گسترش دهد.
وی با اشاره به مساله اسلام هراسی در روسیه گفت: زمانی که حادثه ای تروریستی روی می دهد ویکی از طرفین آن مسلمانان باشند، رسانه های روسی آن را پوشش می دهند، اما اگر از آنان بخواهیم که فعالیت های فرهنگی مسلمانان را به تصویر بکشند، خواسته های ما را نادیده می گیرد.
وجود چنین مساله ای باعث شده است تا شورای مفتی های روسی برای بیان فعالیت های خود و محکوم نمودن حملات تروریستی که باعث افزایش اسلام هراسی در کشور می شود، از اینترنت، نمایشگاه و کنفرانس استفاده نماید و چهره مثبت اسلام را به همگان نشان دهند. ـ ابنا ـ

/ 0 نظر / 3 بازدید