مسجد اهل البیت(ع) در سالزبورگ اتریش افتتاح شد

وی با بیان اینکه مهمترین آموزه دینی ما، اخلاق است تاکید کرد: مصیبت جوامع بشری به خاطر فقدان اخلاق است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: اسلام دین اعتدال، عقلانیت و خردورزی است و ساحت اسلام از برخی خشونت های گروه های افراطی وهابیون مبرّاست.

وی افزود: آموزه های تمام ادیان توحیدی بر سه بخش احکام, عقاید و اخلاق استوار است که در دین مبین اسلام اخلاق از اهمیت بیشتری برخوردار است.

حجت الاسلام و المسلمین سید موسی حسینی امام جماعت مرکز شیعیان سالزبورگ نیز در این مراسم ضمن برشمردن فعالیتهای مدنظر در این مرکز، از کمکهای مردمی برای احداث آن صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد والدمن مسئول مجمع اهل البیت(ع) در اتریش هم گزارش جامعی از نحوه تاسیس, فعالیتها و عملکرد مجمع مزبور ارائه نمود.

حضور چشمگیر شیعیان از ملیت های مختلف از جمله ایرانی، اتریشی، ترکیه ای، پاکستانی، عراقی، لبنانی و افغانستانی در این مراسم قابل توجه بود.

خاطر نشان می شود بین 30 تا 50 هزار نفر شیعه در اتریش نیز زندگی می کنند و سالزبورگ، چهارمین شهر بزرگ اتریش بوده و به عنوان یک شهر دانشگاهی شهرت دارد.

مرکز شیعیان سالزبورگ در کنار مرکز شیعیان اتریش، مجمع اهل بیت (ع)اتریش ، مرکز شیعیان ترک، مرکز شیعیان پاکستان، مرکز شیعیان عراق و مرکز اسلامی الزهرا (س) از جمله مراکز اقماری مرکز اسلامی امام علی (ع) در وین به شمار می رود. ـ خبرگزاری حوزه ـ

/ 0 نظر / 3 بازدید