انقلاب تونس نشات گرفته از اندیشه‌های امام راحل است

خبرگزاری فارس: انقلاب تونس نشات گرفته از اندیشه‌های امام راحل است

"صلاح‌الدین المقرانی" از رهبران شیعیان تونس در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس رهبر کبیر انقلاب اسلامی را خورشیدی عالم‌تاب دانست که در کشور ایران برای اولین بار تابیدن گرفت و برکات انقلاب ملت ایران و اندیشه‌های امام خمینی (ره) امروزه به فراتر از مرزها رسیده و بیداری اسلامی ملت‌های عرب را رقم زد.

وی در آستانه بیست و سومین سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از برگزاری مراسم تعزیه و سوگواری توسط شیعیان تونس به مناسبت رحلت امام خمینی سخن گفت و افزود: انقلاب ملت تونس ادامه انقلاب اسلامی ایران است و در حقیقت اگر چشم خود را باز کنیم نشانه‌هایی از انقلاب خمینی را در تونس مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تمام طغیانگران و طاغوتیان در مقابل امام خمینی سرتسلیم فرود آوردند، از تحقق وعده امام خمینی مبنی بر فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سخن گفت و افزود: شکی نداریم که تمام پیش‌بینی‌های امام خمینی از جمله از بین رفتن غده سرطانی یعنی رژیم صهیونیستی به زودی محقق خواهد شد و همانگونه که امام (ره) خبر داده بود روزی خواهد رسید که همه طغیانگران و طاغوتیان از بین خواهند رفت.

وی با اشاره به تحولات اخیر کشورهای عربی انقلاب‌های عربی را یک بیداری اسلامی محض خوانده و با بیان اینکه شعله این بیداری اسلامی از جمهوری اسلامی فروزان شد نتایج انتخابات تونس و مصر را مهر تائیدی بر بیداری اسلامی تحولات عربی خواند.

وی با اشاره به کلام‌ الله مجید مبنی بر اینکه خداوند هیچ تغییری در ملت‌ها ایجاد نمی کند مگر آنکه آن ملت‌ها متحول شوند و آن تغییر را بخواهند، گفت: ملت ایران به رهبری امام خمینی سال‌ها در مقابل طاغوت شاهنشاهی که مورد حمایت آمریکا و صهیونیست‌ها بود،‌مبارزه کرده و رژیم شاهنشاهی را به جمهوری اسلامی تبدیل کردند.

وی یادآور شد که ملت تونس و سایر ملت‌های عرب به نتیجه‌ای که ملت ایران به آن دست یافته‌اند رسید و امروزه خواستار بازگشت به هویت اسلامی خود است. انقلاب‌هایی که به سرنگونی طاغوتیان منجر شد در حقیقت ناشی از اراده ملت‌های عربی به تعالیم الهی است.

/ 0 نظر / 4 بازدید