آیت‌الله العظمی فیاض: مشی شیعه، اعتدال است

ایشان با تاکید بر اخوت و برادری بین حوزه‌های قم و نجف گفتند: همه ما یکی هستیم؛ قم و نجف و اصفهان و مشهد فرقی ندارد. از مرحوم شیخ عبدالکریم زنجانی پرسیدند که چرا جامعه شیعی دو حوزه در قم و نجف دارد؟ که ایشان پاسخ داد: انسان یک سر دارد ولی دو چشم دارد و قم و نجف به منزله چشمهای جامعه شیعی در جهان است.

مرجع تقلید شیعیان همچنین به نقش جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی اشاره و تصریح کردند: تنها دولت شیعی در جهان، ایران است؛ دولت ایران، دولت علی بن ابیطالب است و چشم امید شیعیان جهان به ایران است از همین رو از خدا می‌خواهیم که روز به روز عزت و اقتدار ایران افزایش یابد.

آیت‌الله فیاض توجه جمهوری اسلامی ایران به شیعیان جهان و همیاری آنها را خواستار شده و خاطر نشان کردند: البته مشی شیعه، اعتدال است و علاوه بر شیعیان، با اهل سنت و حتی پیروان سایر ادیان باید ارتباط داشته باشیم زیرا سیره اهل بیت علیهم السلام اینگونه بوده است اما توقع این است که توجه بیشتری به شیعیان صورت بگیرد زیرا پشت و پناه شیعیان جهان، ایران است.

ایشان ادامه دادند: هنگامی که افغانستان اشغال شد، شیعیان آن دیار به ایران پناه آوردند و در جنگ تحمیلی نیز علیه رژیم بعثی وارد میدان شدند و شهدای زیادی را در این راه تقدیم کردند.

این مرجع تقلید گفتند: ما خواستار عزت و شرف ایران هستیم و از خدای متعال می‌خواهیم که این کشور به عنوان کشوری که مرکز تشیع است، از شرّ بلاها مصون بماند. هرچه اوضاع ایران بهتر شود، برای شیعیان دنیا نیز بهتر خواهد شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید