مسلمانان و آزادگان جهان به کمک مسلمانان مظلوم میانمار بشتابند

هاشمی رفسنجانی، گفت‌وگو و تفاهم را مسیر صحیح و عقلانی رفع برخی اختلافات موجود میان گروه‌های گوناگون حاضر در صحنه فلسطین خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از وحدت فلسطینی‌ها حمایت کرده و خواهان تقویت همبستگی همه طرف‌ها در داخل فلسطین است و نباید اقدامی صورت گیرد که همدلی و وحدت فلسطینی‌ها در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی خدشه‌دار شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیداری اسلامی در منطقه را امری مبارک و نویددهنده آینده‌ای بهتر برای کشورهای اسلامی خواند و با اشاره به تلاش استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی و نیز دنباله‌های آنان در منطقه برای تشدید اختلاف میان کشورهای اسلامی و نیز میان شیعه و سنی تأکید کرد: هیچ کس در منطقه بیش از رژیم غاصب صهیونیستی از اختلاف میان کشورهای اسلامی به خصوص شیعه و سنی خوشحال نخواهد شد و زمامداران دنیای اسلامی باید تلاش کنند فرصت مداخله و ضربه به کیان اسلام به دشمنان ندهند.

هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف شدید از بی‌تفاوتی ننگین مجامع بین‌المللی در قبال کشتار مسلمانان بیگناه میانمار گفت: از کلیه کشورهای اسلامی و آزاده جهان انتظار می‌رود در قبال عملیات نسل‌کشی تروریستی در این کشور علیه مسلمانان بی‌پناه واکنش نشان داده و به کمک مردم مظلوم میانمار بشتابند.

در ابتدای این دیدار صلاح زواوی سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران با تشریح اوضاع منطقه و فلسطین، از حمایت‌ها و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در ایجاد وحدت و تفاهم میان فلسطینیان تقدیر کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و فلسطین تاریخ مشترکی در مبارزه با اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی داشته‌اند و مقاومت فلسطین همواره مستظهر به حمایت معنوی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

زواوی به تلاش‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی قدس شریف اشاره و با تأکید بر لزوم وحدت هر چه بیشتر کشورهای اسلامی و منطقه در برابر توطئه‌های رژیم غاصب صهیونیستی تصریح کرد: گسترش اختلافات میان کشورهای اسلامی، اسرائیل را در رسیدن به اهدافش در مقابل مردم فلسطین و جهان اسلام یاری می‌کند. ـ خبرگزاری فارس ـ

/ 0 نظر / 3 بازدید