ضرب‌وشتم روحانی کهنسال بحرینی به دست مزدوران آل خلیفه

شیخ الجدحفصی بارها از سوی مقامات رژیم آل خلیفه تهدید شده که دست از فعالیت سیاسی و حمایت از جنبش مردمی دست بردارد درغیراین صورت محاکمه و زندانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: هرگز از انقلاب دست برنخواهم داشت تا به پیروزی و شهادت دست یابم و نمی‌توانم فرزندان خود را در صحنه‌‌ رها کرده و در خانه استراحت کنم.

بخش آزادی‌های دینی در دیده‌بان حقوق بشر بحرین اعلام کرد حمله به این روحانی بحرینی در چارچوب حمله روشمند و مداوم به علمای دینی مذهب جعفری در بحرین صورت می‌گیرد و گزارش‌های موثق نشان می‌دهد در حق علما به سبب پیشینه دینی و مذهبی موارد نقض گسترده‌ای روا می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر بحرین تصریح کرد گسترش تنفر طائفه‌ای در سازمان‌های رسمی بحرین به درمان ریشه‌ای نیاز دارد زیرا تنفر طائفه‌ای از عواطف منفی به حد اقدامات مغرضانه در برخی نهادهای رسمی رسیده است و بر اساس آن با شهروندان شیعه با تبعیض و بدرفتاری و سرکوب برخورد می‌شود.

جمعیت اسلام الوفاق بحرین نیز با محکوم کردن این جنایت خواستار تحقیقات فوری درباره حمله به این روحانی شد و بر مجازات عاملان این حمله تاکید کرد.

صبح امروز هم عناصر آل خلیفه به زندان مرکزی «جو» یورش بردند و زندانیان سیاسی را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

درهفته‌های اخیر شهرهای مختلف بحرین به ویژه منامه شاهد تظاهرات ضد دولتی و در حمایت از شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بوده است.

جمعیت حقوق بشر بحرین نیز اعلام کرد: دادگاه‌های این کشور فقط طی یک هفته حدود ۲۶۳ سال و ۶ ماه احکام حبس برای مخالفان و فعالان، صادر کرده‌اند و از تاریخ ۲۴ تا ۳۱ ژانویه، ۱۲۲ مورد تظاهرات مسالمت آمیز و ۶۷ مورد سرکوب در مناطق مختلف بحرین، ثبت شده است.

/ 0 نظر / 18 بازدید