جایگاه حضرت زهرا (س) نزد شیعه و سنی محترم است

وی ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه به عموم مسلمانان ادامه داد: طبق اعتقاد اهل سنت، حضرت زهرا (س) دخت نبی مکرم اسلام، همسر حضرت علی مرتضی(ع) و سیده نساء عالمیان است و محبت این بزرگوار جزو اعتقادات اهل سنت به شمار می رود. 

خطیب جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کرد: شیعه و اهل سنت در سرتاسر جهان باید این پیام وحدت و مودت را از سیره اهل بیت و صحابه رسول خدا فرا بگیرند و از هر نوع اختلاف و افراط و تفریط دوری کنند. 

وی اسلام را دین محبت و اعتدال معرفی کرد و افزود: افراط و تفریط در هر امری مردود و مایه عقب ماندگی است و تعالیم حیاتبخش اسلام همواره از افراط و تفریط، مسلمانان را منع کرده است. 

مولوی اسماعیل زهی با اشاره به مساله تصوف و عرفان ادامه داد: عده ای از مسلمانان به طور کامل تصوف را رد می کنند اما در مقابل عده ای هم معتقد به برخی خرافات و کرامات خارق عادت برای عارفان و صوفیان هستند. 

وی افزود: این نوع نگرش یک مصداق برای افراط و تفریط است و هر دو این گروه، راه حقیقت را به خوبی نیافته اند.
وی ادامه داد: تصوف و عرفان حقیقی چیزی جز اتباع از احکام شریعت و سنت پاک نبوی نیست و بررسی دقیق زندگی عارفان برجسته این مساله را به خوبی تایید می کند. 

مدیر دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان تصریح کرد: برخی اختلافات در مساله وفات حضرت زهرا (س) نیز مشمول همین افراط و تفریطها شده است. 

وی افزود: ما مخالف عزاداری برادران شیعه در ایام فاطمیه نیستیم اما انتظار داریم حرمت صحابه بزرگوار رسول خدا (ص) مراعات شود. 

وی با استناد به فتوای تاریخی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: طبق فرموده رهبر فرزانه انقلاب، هرنوع اهانت به ساحت حضرت عایشه صدیقه و سایر نمادها و مقدسات اهل سنت ناجایز و حرام شرعی است و بر همین مبنا انتظار ما از علمای تشیع این است که بیش از پیش در گسترش و طرح این فتوای ارزشمند و دعوت دادن مردم به آن کوشا باشند.

منبع: خبرگزاری تقریب

/ 0 نظر / 3 بازدید