جنگ ۳۳ روزه؛ جنگ جهانی به فرماندهی آمریکا

با این وجود مقاومت اسلامی لبنان در این جنگ پیروز شد و طرح های آمریکا را به همراه هیبت رژیم صهیونیستی در هم شکست، در مرحله بعد بود که برخی گروه های مزدور در داخل لبنان که از سوی کشورهای خلیج فارس حمایت مالی می شوند، مقاومت را هدف قرار دادند و به دنبال ایجاد فتنه داخلی در کشور برآمدند تا بتوانند مقاومت را از بین ببرند.

جنگ غیرمستقیم علیه محور مقاومت در منطقه ادامه دارد

زیپی لیونی وزیر خارجه اسرائیل در جریان جنگ اذعان کرد که هیچ قدرتی در جهان نیست که بتواند حزب الله لبنان را خلع سلاح کند، مشخص بود که خلاصه استراتژی که طراحان و تحلیلگران به آن رسیدند، این بود که جنگ های مستقیم در از بین بردن مقاومت و قدرت منطقه ای بالاتر از مقاومت که شامل محور سوری -ایرانی است، شکست خورده و به این ترتیب نقشه برای آغاز جنگ غیر مستقیم در دستور کار قرار گرفت.

به این ترتیب است که می توان گفت جنگ لبنان همچنان در این کشور ادامه دارد و الان وارد مرحله هجمه های سیاسی و مذهبی علیه مقاومت و سلاح آن شده است و در سوریه نیز تیم های مرگ و ترور از سوی سازمان جاسوسی آمریکا و ائتلاف ترکیه و کشورهای خلیج فارس و ناتو تشکیل شده است.

هدف قرار دادن سوریه بخشی از تسویه حسابهای جنگ لبنان است، اسرائیلی ها و آمریکایی ها و تمامی مزدوران آنها به خوبی می دانند که بشار اسد از حمایت و محبوبیت مردمی برخوردار است و سوریه نیز وزنه اقتصادی، سیاسی و نظامی خوبی دارد که در جنگ 33 روزه در کنار مقاومت و ملت و ارتش لبنان قرار گرفت.

سوریه مهم ترین مانع آمریکا و غرب در اجرای طرح‌های منطقه‌ای

این اولین بار نیست که برنامه ریزان آمریکایی و صهیونیستی به این نتیجه می رسند که گره طرح‌های آنها در خاورمیانه از سوی سوریه است، سوریه گره ای  است که امپراتوری آمریکا از زمان تلاش برای سفر انور سادات به سرزمین های اشغالی و امضای معاهده کمپ دیوید با آن مواجه شده است، همین مشکل در زمان تلاش برای از بین بردن مقاومت فلسطین و گروه های ملی گرای لبنانی در تجاوز سال 1978 نیز فراروی آمریکا و اسرائیل و غرب قرار داشت. سوریه حتی در بقاع و بیروت نیز در زمان جنگ 1982 با دشمن اسرائیلی وارد جنگ شد و در زمان امضای توافقنامه 17 می نیز از مقاومت حمایت کرد. سوریه همان کشوری بود که انقلاب اسلامی ایران را حمایت کرد و بعد از سرنگونی نزدیک ترین هم پیمانان رژیم صهیونیستی در این کشور،  با آن ائتلافی محکم برقرار کرد. سوریه مقاومت لبنان را در برابر ارتش اشغالگر صهیونیستی مورد حمایت قرار داد و در برابر توطئه های آمریکایی و سعودی که از روز اول علیه مقاومت در لبنان آغاز شده بود، از این محور حمایت و پشتیبانی کرد.

سوریه همان کشوری است که از زمان اشغالگری عراق که کشورها به گروه های ساکت و توطئه گر علیه عراق تقسیم شده بودند، در برابر این اشغالگری ایستاد و مقاومت ملت عراق را مورد حمایت قرار داده و شرط های آمریکا را که کالین پاول وزیر خارجه وقت آمریکا آنها را مطرح کرده بود، رد کرد، سوریه همان کشوری است که پرچم مقاومت در برابر هیمنه استعمارگران را در تمام طول خاورمیانه در ده سال اخیر بر فراز نگه داشته و از مقاومت در لبنان و فلسطین دفاع کرده است.

غرب به دنبال انتقام گرفتن از سوریه است

سی سال درگیری غرب با سوریه که شدیدترین آنها در ده سال اخیر دنبال شده، واقعیت ادامه داشتن جنگ جهانی از سوی آمریکایی ها علیه این کشور برای تجزیه و فروپاشی آن را نشان می‌دهد و ثابت می کند که آنها برای انتقام از شکست های پروژه های استعماری در منطقه و به دست گرفتن ابتکار عمل در آن روی این موضوع حساب باز کرده اند.

این در حالی است که اراده پایمردی و مقاومت در شرق ریشه دار و مستمر است و قدرت های دفاعی این محور در برابر تهدیدات با وجود ادامه جنگ فرسایشی و محاصره و تحریم ها روز به روز بیشتر می شود.

جنگ غیرمستقیم علیه سوریه و فرسایش لبنان و عراق وسیله ای کم هزینه است که ناتو بعد از جنگ های سخت خود در عراق و لبنان و غزه از آن برای هدف قرار دادن قدرت های استقلال طلب و آزادی خواه استفاده می‌کند، اما با وجود تمام اینها زمان پیروزی برای محور مقاومت نزدیک است و در آن زمان است که واشنگتن و مزدوران آنها در تل آویو و شیخ نشین ها و دولت ترکیه باید اعترافات سختی بکنند.

/ 0 نظر / 4 بازدید