اخبار لحظه به لحظه روز دوم حمله رژیم صهیونیستی به غزه

پنجشنبه

00:01 سفیر اسرائیل قاهره را ترک کرد؛ سفیر رژیم صهیونیستی در پی تصمیم مصر برای فراخواندن وی در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی، قاهره را ترک کرد.

00:01 حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه از سر گرفته شد؛ رژیم صهیونیستی بار دیگر حملات به نوار غزه را از سر گرفت و شهر دیر البلح در مرکز غزه را مورد حمله قرار داد.

00:14 امیرعبداللهیان: مقاومت در فلسطین پاسخی دندان شکن به تل‌‌آویو خواهد داد؛ حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:‌ بازیگران جدید و فضای جدید منطقه فرصت هرگونه گستاخی را از جنایتکاران صهیونیست سلب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با ناامیدی از فروپاشی محور مقاومت و ناکامی در سوریه، تلاش می‌کند با حملات بزدلانه به غزه شکست خود را پنهان کند، یادآور شد: در حالی که این رژیم با این اقدام وارد راهبردی کاملاً خطا و اشتباه شده است.

00:32 گردان‌های قسام مسئولیت حمله به بئرالسبع با 8 موشک گراد را بر عهده گرفت.

00:42 فرانسه به حمله اسرائیل به نوار غزه واکنش نشان داد؛ یک سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه درباره حمله امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: «فرانسه شدیدا از وخامت اوضاع در غزه و جنوب اسرائیل نگران است و از طرفین می‌خواهد با رعایت خویشتن‌داری از شدید‌تر شدن خشونت جلوگیری کنند.»

00:45 تشکیل اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی؛ گروه‌های مقاومت فلسطینی اتاق عملیات مشترک با هدف هماهنگی سیاسی و میدانی تشکیل دادند.

00:53 سانسور اخبار غزه در شبکه خبری العربیه؛شبکه خبری العربیه که روزانه اخبار سوریه را در صدر اخبار خود قرار داده و خبرهای ضد سوری منتشر می‌کند، در پوشش اخبار غزه سانسور خبری را در پیش گرفته است.

00:55 روسیه توقف خشونت ها علیه مردم غزه را خواستار شد؛ «سرگئیلاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری پس از دیدار با وزاری امور خارجه کشور های شورای همکاری خلیج فارس در ریاض گفت: «مهم است که حملات و خشونت ها در نوار غزه متوقف شود.»

01:13 کابینه اسرائیل مجوز فراخوان نیروهای ذخیره ارتش را صادر کرد؛ دفتر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: وزرا که تشکیل جلسه داده بودند توافق کردند که به ارتش اسرائیل اجازه دهند تا نیروهای ذخیره را بر حسب نیاز و مجوز وزیر دفاع فراخوانند.

01:20 ناو جنگی ارتش رژیم صهیونیستی هدف موشکی مقاومت قرار گرفت؛ شبکه خبری المنار اعلام کرد که ناو جنگی رژیم صهیونیستی در سواحل غزه با موشک "کورنت" هدف قرار گرفته است. ارتش اسرائیل حمله موشکی به ناو این رژیم در غزه را تائید کرد. بر اساس این گزارش، در این حمله یک نظامی کشته و 3 نفر دیگر زخمی شدند.

01:41 حرکت نفربرهای زرهی اسرائیل به سمت جنوب فلسطین اشغالی؛ کانال 10 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که نفربرهای ارتش اسرائیل به سمت جنوب فلسطین اشغالی در حرکت هستند.

01:48 اسرائیل بیش از 60 بار غزه را آماج حملات خود قرار داد؛ اسرائیل از عصر روز چهارشنبه تاکنون بیش از 60 بار غزه را آماج حملات خود قرار داده است. در مقابل نیروهای مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه بیش از 90 موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کردند.

01:53 تل‌آویو قصد ندارد این دور از حملات به غزه را متوقف کند؛ «آویدیختر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره حملات این رژیم به نوار غزه گفت: قصد نداریم این دور از حملات را پایان داده و متعاقبا متحمل ضربه های بیشتر شویم. وی افزود که طی جنگ 22 روزه غزه، اسرائیل به سیستم گنبد آهنین دسترسی نداشت که اکنون آن را در اختیار دارد.

02:02 موشک‌های مقاومت به تل‌آویو رسید؛ گردانهای القسام اعلام کرد که با دو فروند موشک ساخت داخل، تل آویو را هدف قرار داده است.

2:28 تماس تلفنی نتانیاهو با کاخ سفید/تشکر از اوباما: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا، از حمایت های واشنگتن از حمله اسرائیل به نوار غزه تشکر کرد.

2:45 قائم مقام وزارت خارجه عراق: تجاوز اسرائیل به غزه روزنه‌های صلح را می‌بندد: قائم مقام وزارت امور خارجە عراق حملات تروریستی روز چهارشنبه رژیم صهیونیستی بە غزه را که به شهادت 8 فلسطینی و زخمی شدن بیش از 50 نفر انجامید، بە شدت محکوم کرد.

3:24 برق بخشی از جنوب شهر تل‌آویو قطع شد: در پی اصابت موشک‌های مقاومت فلسطین به تل‌آویو ، برق بخشی از خطوط جنوب این شهر قطع شد.

4:05نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره تجاوز اسرائیل به غزه: شبکه خبری العربیه از نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد.

4:34 اسرائیل بار دیگر حمله به غزه را از سرگرفت: شبکه خبری المنار در خبری فوری از آغاز حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

5:08 تماس تلفنی اوباما با رئیس جمهور مصر درباره تحولات غزه: خبرگزاری رویترز از تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور مصر درباره تحولات غزه خبر داد.

5:26 مقاومت فلسطین 5فروند موشک گراد به فلسطین اشغالی شلیک کرد: همزمان با دور جدید تجاوز اسرائیل به غزه ، گردانهای القسام شاخه نظامی حماس از شلیک 5فروند موشک گراد به شهر بئرالسبع در فلسطین اشغالی خبر داد.

6:48 مصر سفیر خود از تل‌آویورا فرا خواند: مصر در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، سفیر خود از تل‌آویو را فراخواند.

7:02حمایت شدید «رایس» از حملات گسترده اسرائیل به نوار غزه: نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست پشت درهای بسته شورای امنیت به شدت از حملات هوایی اسرائیل علیه نوار غزه حمایت کرد.

7:31 حمایت سناتورهای آمریکایی از حمله اسرائیل به نوار غزه: 5 سناتور آمریکایی طی بیانیه‌ای حمایت خود از حملات اسرائیل به نوار غزه که تا کنون 9 کشته و ده‌ها زخمی داشته را اعلام کردند.

8:04  شمار شهدای حملات اسرائیل به غزه به 12 نفر رسید: در تازه‌ترین حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خان یونس دست کم 3 فلسطینی دیگر به شهادت رسیدند تا شمار شهدای این حملات به 12 تن برسد.

8:24 نشست فوق‌العادهشورای امنیت درباره حملات اسرائیل به غزه بدون نتیجه پایان یافت: نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله گسترده اسرائیل به نوار غزه بدون هیچگونه نتیجه‌ای به پایان رسید.

09:45 تماس تلفنی محمود عباس با مرسی؛ «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته در تماس تلفنی با «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر درباره تحولات جاری در نوار غزه در سایه حمله نظامی اسرائیل به این منطقه گفت‌وگو کرد. وی از مرسی خواست تا تمام تلاش خود را برای توقف این حملات وقف کند.

10:04 تحلیل‌گر امور اسرائیل: نتانیاهو وارد حمله زمینی علیه غزه نخواهد شد؛ «اکرم عطاء الله» گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم به همین حملات هوایی علیه غزه اکتفا خواهد کرد و این نقشه اسرائیلی‌ها است و این حمله به هیچ وجه به حمله زمینی به نوار غزه تبدیل نخواهد شد.

10:06 شب سیاه صهیونیست ها چگونه گذشت؛ شهرک نشینان صهیونیست دیشب را در سکوت، وحشت و خاموشی به سر بردند،  در این موشک باران‌ها که برای اولین بار شهرهایی مانند تل آویو و منطقه تاسیسات هسته ای دیمونا را نیز شامل شد، خطوط شبکه برق جنوب تل‌آویو هدف اصابت موشک‌های مقاومت قرار گرفته و آسیب دید که در پی آن برق بخشی از این شهر قطع شد.

10:17 سخنگویجبهە صدر: کشورهای اسلامی جواب کوبندەای بە تل‌آویو بدهند؛ شیخ "صالح العبیدی" در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: مسلمانان تمامی جهان باید در مقابل این تجاوز و ترورهای پی در پی رژیم صهیونیستی متحد و پایدار باشند و جواب کوبندەای بە غاصبان سرزمین فلسطین بدهند.

10:34 از حمایت مطلق آمریکا تا سکوت مرگبار رژیم‌های عربی؛ حمله رژیم صهیونیستی به غزه در حالی ادامه دارد که برخی کشورها از جمله آمریکا و انگلیس با جانبداری از تل‌آویو، پاسخ های موشکی گروه های فلسطینی را محکوم می‌کنند و رژیم های مرتجع عربی نیز طبق معمول سکوت مرگباری در قبال آن اتخاذ کرده‌اند.

10:37 پاسخ قاطع مقاومت فلسطین با شلیک 133موشک به سرزمین های اشغالی؛ ارتش رژیم صهیونیستی در پیامی کوتاه که در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شد، اعلام کرده است که ظرف 24 ساعت گذشته، 133 فروند موشک از نوار غزه به سوی سرزمین‌های اشغالی شلیک شده است.

10:38  3 کشته در حمله موشکی مقاومت به شهرک‌های اسرائیلی؛ حمله موشکی نیروهای مقاومت به «اسدود» و «کریات ملاخی» دست‌کم 3 کشته و 5 زخمی به همراه داشته است.

10:42 مهمان‌پرست: غیرمتعهدها مناسبات با رژیم صهیونیستی را قطع کنند؛ رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: متأسفانه در سکوت سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر کشتار مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین تبدیل به رویه معمول رژیم صهیونیستی شده و انفعال این سازمان‌ها و نهادها در برخورد با این جنایات سبب جری‌تر شدن بیش از پیش رژیم صهیونیستی شده است.

10:55 رکن‌آبادی: محور مقاومت قوی‌تر از گذشته و دشمنان ناچار به عقب‌نشینی؛ غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: اکنون محور مقاومت روز به روز قوی‌تر از گذشته شده و دشمنان چاره‌ای جز عقب‌نشینی از اهداف ترسیم شده قبلی خود ندارند.

10:59 روسیه: حملات اسرائیل تغییری در مواضع فلسطین بوجود نخواهد آورد؛ «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که تلاش فلسطین برای استقلال و حق حاکمیت خویش بعد از حملات اسرائیل به نوار غزه تغییری نخواهد کرد، علاوه بر این آنها همچنان به تلاش خود برای عضویت در سازمان ملل ادامه خواهند داد.

11:48 رادیو اسرائیل: حمله به غزه گسترده‌تر از «سرب گداخته» خواهد بود؛ رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از افسران بلندپایه ارتش این رژیم اعلام کرد که تجاوز جدید به غزه از جنگ 22 روزه در سال 2008 گسترده‌تر خواهد بود.

11:54 تظاهرات ضد صهیونیستی در ترکیه؛ مردم در ترکیه در اعتراض به حمله صهیونیست ها به غزه تظاهرات کردند.

11:58 حماس: اشغالگران هزینه سنگینی را می‌پردازند؛ «سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه تاکید کرد که اشغالگران صهیونیست به علت ترور احمد الجعبری از فرماندهان حماس و گردان‌های عزالدین القسام و ادامه حملات وحشیانه خود به ملت فلسطین در نوار غزه هزینه گرانی را پرداخت خواهد کرد.

12:13 آمادگی مقاومت فلسطین برای مقابله با حمله زمینی صهیونیست‌ها؛ گروه‌های مقاومت فلسطین با تشکیل ستاد مشترک برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کردند. شاخه نظامی حماس موسوم به گردان عزالدین القسام نیز به تمام نیروهای خود برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی اعلام آماده باش داد.

12:15 جهاد اسلامی: فرماندهان جنگی رژیم صهیونیستی را سرنگون می‌کنیم؛ «داوود شهاب» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در گفت‌وگو فارس در غزه تاکید کرد که پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها در غزه و ترور احمد الجعبری به زودی با کیفیت و راهکارهای مناسب آغاز خواهد شد و اشغالگران و فرماندهان جنگی آنها را سرنگون خواهد کرد.

12:20 نتانیاهو با چه انگیزه‌هایی دستور حمله به غزه را صادر کرد؛ انگیزه‌های نتانیاهو از حمله به غزه هم دارای جنبه‌های داخلی و هم جنبه‌های منطقه‌ای است و البته وی برای کاخ سفید نیز پیامی را به این وسیله ارسال کرده است.

12:22 فیلم لحظه اصابت موشک‌های مقاومت به تل‌آویو

12:26 تماس تل‌آویو با واشنگتن و دوحه 12 ساعت پیش از ترور فرمانده حماس؛ یک مقام مسئول دیپلماتیک اروپایی به هفته‌نامه فلسطینی «المنار» به نقل از منابع رسانه‌ای و سیاسی اسرائیلی گفت: تل آویو برای تجاوز جدید به غزه و ترور «احمد الجعبری» یکی از فرماندهان نظامی جنبش حماس زمینه‌سازی کرده بود و به اقداماتی برای جلب حمایت و پشتیبانی آمریکا برای این حمله، مبادرت ورزیده بود.

12:29 استقرار تانک‌های صهیونیستی در نزدیکی مرزهای غزه؛ خبرنگار شبکه العربیة در خبری فوری اعلام کرد که اسرائیل تعداد بیشتری از تانک‌های خود را روانه مرزهای غزه کرده است.

12:40 یک رهبر حماس: صهیونیست‌ها روزهای سختی را پیش رو دارند؛ «خلیل ابولیلی» یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غزه، تاکید کرد که گروه‌های فلسطینی و بویژه گردان‌های عزالدین القسام واکنش فوری نسبت به ترور احمد الجعبری فرمانده نظامی القسام خواهند داشت.

12:53 حماس: کشورهای عربی بویژه مصر مناسبات با اسرائیل را قطع کنند؛ ایهاب الغصین رئیس دفتر اطلاع رسانی دولت منتخب فلسطین در نوار غزه خواستار بازگشایی گذرگاه رفح به صورت کامل شد تا در واکنش به جنایت صهیونیست ها در غزه افراد و کالاها به راحتی بتوانند وارد غزه شوند.

12:56 حملات رژیم صهیونیستی به غزه و پاسخ مقاومت به روایت تصویر

13:06 گردان‌های ابو علی مصطفی: گروههای فلسطینی برای پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها متحد شوند؛ سخنگوی گردان‌های ابوعلی مصطفی شاخه نظامی جبهه مردمی آزادیبخش فلسطین در گفت‌وگوی تلفنی با خبرگزاری فارس در غزه بر آمادگی گروه های مقاومت فلسطین برای مقابله با تجاوزات صهیونیست‌ها در نوار غزه تاکید کرد.

13:27 فرار صدها هزار صهیونیست از جنوب فلسطین اشغالی؛ صدها هزار شهرک نشین صهیونیست از دیشب فرار از جنوب سرزمین های اشغالی به سمت بخش های مرکزی و شمالی را از ترس موشک‌های مقاومت آغاز کرده‌اند.

13:48 زخمی‌شدن یک نظامی صهیونیست در بلندی‌های جولان؛ شبکه خبری «العربیة» از زخمی شدن یک نظامی صهیونیستی در جولان اشغالی خبر داد. این شبکه به نقل از پایگاه خبری اسرائیلی «روتر نت» این خبر را اعلام کرد و گفت این نظامی بر اثر اصابت خمپاره زخمی شده است.

13:50 انهدام یک ساختمان در فلسطین اشغالی و ماندن شهرک نشینان زیر آوار؛ رادیو رژیم صهیونیستی با اشاره به برخورد موشک شلیک شده از سوی گروه‌های فلسطینی به سرزمین‌های اشغالی و تخریب یک ساختمان در منطقه کریات ملاخی اعلام کرد که هنوز افرادی در زیر آوار این ساختمان باقی مانده‌اند و تیم‌های امدادی تلاش می کنند تا آنها را نجات دهند.

13:53 تل‌آویو و موشک‌های مقاومت + فیلم

14:06 صهیونیستها به حریم هوایی لبنان نیز تجاوز کردند؛ جنگنده های رژیم صهیونیستی از ساعت 10 و نیم صبح امروز با گشت زنی در آسمان بیروت پایتخت لبنان ضمن نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت و نادیده گرفتن تمامیت ارضی لبنان، موجی از ترس را در میان شهروندان لبنانی ایجاد کردند. این جنگنده ها با اقدام به پرواز در ارتفاع کم از بالای شهرهای صیدا و روستای‌های شرق آن و اردوگاه عین الحلوه و سایر بخش‌های جنوب لبنان عبور کردند.

14:08 هزاران فلسطینی پیکر شهدای غزه را تشییع کردند؛ هزاران فلسطینی، پیکرهای 11 فلسطینی را که در تجاوز دیروز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده بودند، تشییع کردند. در میان این شهدا، پیکر «احمد الجعبری» از فرماندهان نظامی جنبش حماس نیز وجود داشت.

14:11 «فیلم» و «عکس» دلخراش «بدن سوخته» کودک فلسطینی

14:13 اخوان‌المسلمین: مصر با قطع روابط با اسرائیل به الگوی اعراب بدل شود؛ جنبش اخوان‌المسلمین مصر ضمن محکومیت ترور «احمد الجعبری»، فرمانده نظامی جنبش حماس، از مقامات مصری خواست تا روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با اسرائیل را قطع کنند.

14:31 مصر به مدت ۴۸ساعت گذرگاه رفح را باز می‌کند؛ مصر اعلام کرد که به طور کامل و به مدت ۴۸ گذرگاه رفح را باز خواهد کرد. یک منبع امنیتی اعلام کرده که کلیه تعطیلات سال جدید قمری لغو می شود و گذرگاه به طور کامل طی امروز و فردا باز خواهد شد.

14:33 قطر سکوت عربی در قبال تجاوز غزه را شکست؛ پس از گذشت 24 ساعت از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شیخ «حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر سرانجام این تجاوز را محکوم و اعلام کرد که این حمله نباید بدون مجازات باقی بماند.

14:34 صهیونیست‌ها به فرزند شیرخواره عکاس بی‌بی‌سی هم رحم نکردند؛ شبکه خبری بی‌بی‌سی می‌گوید که فرزند عکاس این شبکه خبری نیز در میان قربانیان حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه بوده است. فرزند عکاس بی‌بی‌سی در یازدهمین ماه از عمر خود بوده است.

14:49 اهداف صهیونیست‌ها از حمله به نوار غزه/ ادامه جنگ تا روزهای آینده؛ آنطوان شلحت تحلیلگر مسایل سیاسی و کارشناس مسایل صهیونیستی گفت که حمله‌ای که رژیم صهیونیستی به نوار غزه آغاز کرده است، یک جنگ سازمان یافته است که اهداف آن از زمان حمله قبلی رژیم صهیونیستی به غزه تعیین شده بود.

15:08 عضو اخوان المسلمین: اخراج سفیر اسرائیل از قاهره بر کمپ‌دیوید تاثیر می‌گذارد؛ «محمد علی بشر» استاندار المنوفیه و عضو اخوان المسلمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، از تصمیم "محمد مرسی"، برای فراخواندن سفیر مصر از تل آویو استقبال کرده و این تصمیم را حداقل واکنشی دانست که باید در برابر تجاوز این رژیم به غزه اتخاذ شود.

15:08 تعداد موشک‌های شلیک شده از نوار غزه به 196 فروند رسید؛ ارتش اسرائیل در توئیتر اعلام کرده است که تاکنون 196 موشک از سوی نوار غزه به سوی سرزمین‌های اشغالی فلسطین شلیک کرده است.

15:11 ابراز تاسف مسکو از بی‌نتیجه ماندن نشست شورای امنیت؛ "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه با اظهار تأسف از بی نتیجه ماندن جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره حادثه غزه، خواستار توقف فشارها و حملات نظامی علیه فلسطینی‌ها شد. وی افزود: هر آن چه در منطقه و فلسطین اتفاق افتاده است، بی نهایت روسیه را نگران کرده است.

15:12 سرلشکر مصری: روابط مصر و رژیم صهیونیستی به رکود کامل می‌رسد؛ سرتیپ "طلعت مسلم" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، به این نکته اشاره کرد که تصمیم برای خروج سفیر مصر از اسرائیل، نشانگر خشم مصر بوده و چنین تصمیمی پیامدهای بسیاری دارد که می‌توان آن را پیش‌بینی کرد.

15:14 عطوان: نتانیاهو به دنبال پیروزی در انتخابات با خون مردم غزه است؛ «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه القدس العربی می‌نویسد: گروههای مقاومت در نوار غزه یک کشور بزرگ نیستند، نه سلاح‌های نوین و پیشرفته‌ای در اختیار دارند و نه از کشورهای عربی انتظار دارند آنها را به این سلاح‌ها مجهز کنند، اما قادرند با استفاده از اراده، سلاح های موجود و ارزشهای خود به اس

/ 0 نظر / 4 بازدید