نام، اندیشه‌ و فریاد امام در میان نسل‌های آینده باقی خواهد ماند

سید حسن خمینی با بیان اینکه "در هرکدام از نسل‌ها، کسانی همراه و همدوش پیامبر الهی بودند" گفت: همه ما حضرت علی(ع) را به عنوان یکی از مصادیق این آیه الهی به خاطر داریم. 

وی با اشاره به خطبه شقشقیه امیرالمؤمنین اظهار داشت: وقتی علی(ع) از حکومت یاد می‌کنند، می‌گویند او می‌دانست که من امیرمؤمنان و من سزاوار خلیفه پیامبر هستم، زیرا من منشأ همه خیرها و سزاواری‌ها هستم. وقتی به زندگی علی (ع) نگاه می‌کنیم می‌بینیم که به چه صورت شایسته آن است که خلیفه پیامبر باشد.

سید حسن خمینی با اشاره به دستاوردهای نهضت امام خمینی و انقلاب اسلامی تأکیدکرد: امام خمینی(ره) بر اندیشه‌های ماتریالیستی خط بطلان کشید. 

نوه امام راحل(ره) افزود: قبل از انقلاب اسلامی، دین در جامعه ظهور و بروز نداشت اما یکی از کارهای امام این بود که دین را در اجتماع و حکومت دخالت داد و این اندیشه متعالی امام(ره) در آن دوران درخشید. 

سید حسن خمینی حکومت و ملحق شدن به صالحان را دو حکم آیه ۸۳ سوره شعرا دانست و با اشاره به آیه دیگری از قرآن کریم مبنی بر اینکه حکومت به دست صالحان خواهد رسید، خاطرنشان کرد: اگر خداوند بخواهد کسی را ذلیل کند، کسی نمی‌تواند به او عزت دهد و اگر به کسی عزت دهد، کسی نمی‌تواند او را خوار کند.

وی ادامه داد: امام همواره نزد بسیاری عزیز بوده، هست و خواهد بود و نام نیک او در میان آیندگان باقی خواهد ماند؛ کما اینکه فریادش باقی مانده است.

وی ضمن تببین واژه "مستضعف"، این پرسش را مطرح کرد که "چرا باید حکومت به دست صالحان برسد؟" و در پاسخ به این سؤال گفت: "مستضعف" واژه‌ای هویت‌دار در فرهنگ سیاسی ماست و به معنای کسی است که دچار ضعف شده و جامعه موظف است به او یاری برساند. 

سید حسن خمینی با تأکید بر اینکه "استضعاف تنها یک واژه در حوزه اقتصادی نیست بلکه در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و تربیتی نیز معنا دارد" گفت: در فرهنگ دینی این صالحان هستند که باید تلاش کنند تا استضعاف ریشه‌کن شود و جامعه باید مشکلات پیش آمده را برطرف کند و این با حضور صالحان در مسند حکومت امکان‌پذیر است. 

نوه امام راحل(ره) در پایان سخنان خود، از حضور گسترده مردم که از سراسر کشور به مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) آمده‌اند، همچنین میهمانان خارجی و مسئولان تقدیر و تشکر کرد.ن (خبرگزاری تقریب)

/ 0 نظر / 6 بازدید