اجتماع تاریخی عظیم شیعیان در پاکستان برگزار شد

در این مراسم "راجا ناصر عباس جعفری" رهبر حزب "مجلس وحدت مسلمین" پاکستان با اشاره به کشتار شیعیان در پاکستان گفت: اکنون شیعیان قادر هستند تا از حقوق مذهبی و سیاسی خود دفاع کنند و اگر نیروهای امنیتی پاکستان از کشتار شیعیان جلوگیری نکنند ما خود به دفاع از خود  پرداخته و قاتلان شیعیان را به هلاکت می‌رسانیم.

جعفری تصریح کرد: اکنون مجلس وحدت مسلمین حافظ منافع شیعیان در پاکستان است و تمام احزاب دیگر باید حضور میلیونی شیعیان در پاکستان را درک کرده و به حقوق آن‌ها احترم بگذارند.

وی با اشاره به اینکه سال آینده شیعیان تبدیل به بزرگ‌ترین حزب سیاسی پاکستان می‌شوند، تأکید کرد شیعیان در انتخابات آتی به احزابی که با تروریست‌ها همکاری دارند رأی نخواهند داد.

علامه جعفری  افزود: سفارت و کنسولگری‌های آمریکا در پاکستان مراکز گسترش تروریسم بوده و از زمان حضور آن‌ها در پاکستان فعالیت‌های تروریستی در  کشور ما افزایش یافته است.

وی در رابطه با حضور آمریکایی‌ها در  پاکستان هشدار داد که اگر دولتمردان، آمریکایی‌ها را از کشور بیرون نکنند شیعیان خود دست به چنین کاری می‌زنند.

رهبر وحدت مسلمین گفت: آمریکا باید از حمله پهپادها و عملیات‌های خرابکارانه در پاکستان دست بکشد.

جعفری ادامه داد: سازمان‌های حفاظتی و امنیتی باید از ادامه فعالیت کسانی که موجب گسترش فرقه‌گرایی در کشور می‌شوند جلوگیری به عمل آورند.

وی با تأکید بر اینکه تمام مسیر‌های باطل در دنیا محکوم به شکست است افزود: مسیر کربلا برای همیشه ادامه پیدا کرده مشعل هدایت مردم خواهد بود.

علامه جعفری بیان کرد: اتحاد شرط اصلی خنثی کردن دسیسه‌های داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به اینکه شیعیان، برنامه‌های اسرائیل و آمریکا در فلسطین، لبنان، عراق، سوریه و ایران را با شکست مواجه کرده‌اند ابراز امیدواری کرد که باز هم شیعیان این تجربه را در پاکستان اجرا می‌کنند.

"علامه امین شهیدی" یکی دیگر از رهبران مجلس وحدت مسلمین نیز در سخنرانی خود در اجتماع عظیم شیعیان با بیان اینکه ضرورت اتحاد بین مسلمانان بیش از پیش احساس می شود گفت: هدف مجلس وحدت مسلمین حفظ پاکستان و جلوگیری از نفوذ قدرت های استعماری در کشور است.

طی چند ماه گذشته تعداد زیادی از شیعیان پاکستان در حملات مختلف تروریست‌ها در این کشور به شهادت رسیدند.

در آخرین مورد از کشتار شیعیان که 3 روز پیش در شهر "کویته" مرکز ایالت بلوچستان رخ داد تروریست‌ها با حمله به اتوبوس زائران شیعه‌ای که در حال بازگشت از ایران بود، 13 تن از آنان را به شهادت رساندند که این موضوع باعث تعطیلی گسترده بازارها و اعلام 3 روز عزای عمومی در کویته شد. ـ خبرگزاری فارس ـ

/ 0 نظر / 4 بازدید