فرانسوی ها بیشترین تعداد خارجیان مسلمان شده در الجزایر

بگفته مشاور وزیر امور دینی، منطقه تیزی اوزو بیشترین افراد مسلمان شده را ثبت کرده است و در شش ماهه امسال 10 نفر در این استان مسلمان شده اند که بیشترین آنها فرانسوی بوده اند، بعد از آن شهر وهران و سپس پایتخت در مرتبه های بعد هستند.

مشاور وزیر معتقد است تعداد بیشتری مسلمان شده اند اما برخی بدنبال ثبت این موضوع و دریافت مدرک نمی باشند.

از نظر وی این پدیده در ماه رمضان بیشتر است و حد اقل روزی یک نفر مسلمان می شود که بیشتر این افراد فرانسوی هستند که به عنوان کار یا توریست به الجزایر می آیند.

از نظر مشاور وزارت امور دینی گشایش کشور بر روی سرمایه گذاران خارجی باعث می شود غربی ها و بویژه چینی ها با الجزایر و اسلام آشنا شوند .

تعداد مسلمان شدگان سال به سال بیشتر می شود در سال 2011 تعداد211 نفر مسلمان شده که 134 نفر آنها فرانسوی بوده اند و بیشتر این افراد جوان و با تحصیلات دانشگاهی هستند و حتی در وهران دو مهندس ایتالیایی شاغل در یکی از پروژ های شهر مسلمان شدند.

وی در مورد چگونگی اسلام آوردن این افراد می گوید: این امر در مساجد در برابر امام و دو نفر شاهد و با گفتن شهادتین بعنوان اولین اقدام برای اسلام آوردن انجام می شود. این افراد باید فرمی در مورد دلایل مسلمان شدن، شناخت از دین اسلام و وضعیت خود در کشور پر کنند. تعدادی از اتباع خارجی مراجعه کننده به مسائل اسلامی آشنا هستند و نیاز چندانی به آموزش ندارند.

به گفته این مقام مسئول، این افراد به سرویس های امنیتی و وزارت امور دینی معرفی می شوند و در مورد آنها یک تحقیق اداری و امنیتی انجام می شود که اقدامی معمول است، اما علیرغم آن، مواردی از فرصت طلبی برخی دیده می شود که از اسلام بعنوان پوششی برای اقدامات غیر مشروع خود استفاده کرده اند.

 مسئول الجزایری در مورد اینکه چرا باید این افراد گواهی مبنی بر اسلام آوردن داشته باشند گفت: این گواهی اعتبار دادن به این امر است و این سند برای نیاز هایی مانند حج و رفتن به مکه که ورود به آن برای خارجیان ممنوع است و یا ازدواج با یک مسلمان و یا دفن در قبرستان مسلمانان لازم است.

این افراد بعد از اسلام آوردن یک نام عربی و اسلامی انتخاب می کنند که بیشتر نام های پیامبر اکرم(ص) مانند مصطفی، ابراهیم، محمد، سلیم، یحیی، بلال، یوسف، علی، حمزه، آدم و برای بانوان مریم، سارا و خدیجه است. ـ ابنا ـ

/ 0 نظر / 3 بازدید