سیزدهمین یادواره ی شهدای سوزمه قلعه و مناطق همجوار برگزار شد+عکس

در این مراسم با شکوه (علاوه بر مشارکت فعال و پرتعداد مردم خونگرم  مهمانشهر رفسنجان) تعداد زیادی از مردم مهاجر و شهید پرور منطقه (مقیم شهرهای رفسنجان، کرمان، قم، سمنان، مشهد، ساوه و استان فارس) شرکت داشتند و بار دیگر با آرمانهای شهدای گلگون کفن عهد و پیمان بستند. یاد و خاطره ی آنان را گرامی داشتند که در این میان حضور مهمانانی که از مهمانشهربردسیر و شهر کرمان چشم گیر بود. مردم عزیز مهمانشهر رفسنجان هم به عنوان میزبان به خوبی از مهمانان این محفل استقبال نموده، و از آنان پذیرایی کردند.

این مراسم با معنویت که از ساعت 10و نیم صبح آغاز گردید، جناب آقای مسعودعالمی به عنوان مجری ضمن عرض خیر مقدم، رئوس برنامه ها را به اطلاع حضار محترم رساند. بدنبال آن حجة الاسلام والمسلمین جناب آقای غلامحسن جوادی به قرائت قرآن کریم پرداخت. متعاقب آن سرود ملی جمهوری اسلامی افغانستان پخش گردید، و حاضران در جلسه قیام نمودند.

در ادامه ذاکر و مداح اهل بیت (ع)جناب آقای علی بقایی با صدای گرم خود مداحی نمود. گروه سرود مهمانشهر رفسنجان، به اجرای برنامه پرداخت. جناب آقای عباس قاسمی مقاله ی دانشجویان را قرائت کرد. همچنین مطلبی در باره شخصیت شهید آخوند توسط مجری (نوه شهیدآخوند) قرائت گردید. سپس جناب آقای علی محمداکبری، خاطره ای از سالهای جهاد را برای حاضران روایت کرد. متعاقب آن حجة الاسلام و المسلمین جناب آقای غلام سخی رحمانی، رئیس (دوره ای) مجمع علمی فرهنگی حبل المتین، پیام مجمع را قرائت نمود.

پس از آن خطیب توانا حجة الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج علیجان ذکی حسنی (که بعنوان سخنران یادواره دعوت شده بود) به ایراد سخن پرداخت. در پایان این مراسم تشکل «بنیادشهدای سوزمه قلعه» نیز از حضور مهمانان قدر دانی به عمل آورد و جلسه با پذیرایی از حضار محترم به پایان رسید.

لازم به یا آوری است که در این مراسم تعدادی از اعضای مجمع علمی فرهنگی حبل المتین از جمله: آقایان غلام سخی رحمانی(مسئول مجمع)، محمدعالمی (معاون مجمع)، حاج علیجان ذکی، حجت اسماعیلی، محمدعظیم عطیمی از اعضای مجمع،و غلام سخی علیزاده (مسئول واحدپژوهش و نشر)حضور داشتند.

/ 0 نظر / 3 بازدید