سیا و ام آی 6 پشت پرده قتل عام‌ها و تشدید خشونت‌ها در سوریه

"استفان لندمن" تحلیلگر آمریکایی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "پرس تی وی" اعلام کرده است که سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) و "آم آی 6" انگلیس پشت پرده حوادث مرگبار جاری در سوریه هستند و گروه‌های مخالف مسلح در سوریه را برای انجام قتل عام در داخل این کشور هدایت می‌کنند.

این تحلیلگر آمریکایی اعلام کرده است که نیروهای ویژه "سیا" و "ام آی 6" در سوریه حضور دارند و گروه‌های شورشی مسلح در این کشور را تشویق به اعمال بد می‌کنند.

لندمن در این رابطه گفته است: آنها (نیروهای ویژه سیا و ام آی 6) بدنبال طرفداران "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه هستند؛ هیچ تردیدی وجود ندارد که جنگ سوریه جنگی است که از سوی واشنگتن هماهنگ می شود.

این تحلیلگر آمریکایی در ادامه گفت: جنگ سوریه یک جنگ در سطح پائین است که اندازه آن به حدی نیست که ناتو مستقیما وارد آن نشده است اما جنگ سوریه دقیقا همان جنگی است که سال گذشته در لیبی اتفاق افتاد و شورش آغاز شد؛ واشنگتن آن جنگ را سازماندهی کرد و شورشیان را به کار گرفت و آنها را تامین مالی و تجهیزاتی کرد.

لندمن که نویسنده و مجری رادیو از شیکاگوی آمریکاست، در ادامه اعلام کرد که سوریه سال ها و حداقل به مدت یک دهه است که هدف تلاش های غرب برای تغییر نظام قرار گرفته است.

این تحلیلگر آمریکایی در اظهار نظر درباره طرح صلح ارائه شده از سوی "کوفی عنان" نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه گفت: طرح به اصطلاح صلح عنان تعهد را بر دوش یک طرف قرار می دهد؛ در این طرح به ندرت به شورشیان، این خوخه های مرگ و قاتلان در سوریه اشاره شده است.

لندمن ادامه داد: من درباره کوفی عنان مطلب نوشته ام؛ من چندین بار درباره او نوشته ام؛ عنان در زمان تصدی خود به عنوان دبیرکل سازمان ملل که یک دهه طول کشید، او هیچ گاه کاری نکرد تا جنگ های امپریالیستی را متوقف کند.

اظهارات این تحلیلگر آمریکایی درباره نقش پشت پرده سیا و ام آی 6 در تشدید بحران سوریه در شرایطی گزارش می شود که گزارش های رسیده از تلاش کشورهای غربی برای تجهیز مالی و تسلیحاتی گروه های تروریستی در سوریه خبر می دهند؛ در تازه ترین این گزارش ها روزنامه "دیلی استار"، از برپایی اردوگاه های عوامل "ام آی 6" و نیروی هوایی انگلیس در سوریه به منظور کمک به شورشیان مسلح در سوریه خبر داده است. ـ خبرگزاری فارس ـ

/ 1 نظر / 3 بازدید
ایمان آرزه

سلام ... از وبتون کوتاه و مختصر بازدید کردم. با سلیقه اید، البته هنوزم میشه بهتر بشید. اگه وقت داشتید خوشحال میشم به وب من سری بزنید و نقاط ضعف و قوتم رو با ثبت کامنت اطلاع بدید. چند مورد نظرسنجی هم هست که اگه تمایل داشتید میتونید شرکت کنید. سپاس ...