محکومیت اهانت به ساحت قرآن کریم در امریکا

کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه افغانستان با صدور بیانیه ای اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم توسط کشیش امریکایی را به شدت محکوم کرد.

متن کامل این بیانیه که یک نسخه از آن به آدرس خبرگزاری آوا ارسال شده به شرح ذیل می باشد:
بنام خدای قهار

قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفی صدورهم اکبر. قرآن کریم
خبر آتش زدن قرآن کریم و تصویر منسوب به پیامبر خدا (ص) قلوب همه مسلمانان جهان را جریحه دار ساخت. این جناب بزرگ و آتش زدن نسخه‌های دیگری از قرآن توسط سربازان امریکایی در بگرام افغانستان و نشر کاریکاتور اهانت‌کننده به پیامبر الهی در دانمارک و کشتن زن مسلمان باردار (مریم شروینی) به جرم داشتن حجاب اسلامی در آلمان و کشیدن حجاب به صورت اجباری از بر زنان و دختران مسلمان در کشورهای غربی و موارد مشابه دیگر نشان‌گر راهبرد درازمدت انتخاب شده از سوی تئوری‌سازان سیاستمدار غربی برای قداست‌زدایی از اذهان مسلمانان و یا در صورت توفیق مشتعل ساختن نایره جنگ در جهان است که در هر دو صورت سرمایه‌های بیکران جیب لابی‌ها، کارتل‌ها و اسلحه سازان طماع غربی را پر خواهد ساخت.
مسلماً این نوع جنایات بازار پروژه «جنگ ضد تروریزم» را نیز گرم‌تر خواهد ساخت و سود سیاسی و اقتصادی این نوع جنگ هم بر عاقلان عام پوشیده نیست.
باید توجه داشت که توهین به مقدسات ملل جرم نابخشودنی در کشورهای غربی (از جمله امریکا) است؛ اما تا کنون هیچ یک از موارد مزبور مورد پی‌گرد قانونی قرار نگرفته و در حادترین موارد حداکثر مورد محکومیت برخی از سیاستمداران غربی قرار گرفته، در حالیکه لابی‌ها همچنان به حمایت خویش از چنین اعمال غیرانسانی و جنگ‌طلبانه می‌پردازند. این حقیقت نیز علامت روشن دیگر از راهبرد هدفمندانه در میان تئوری‌پردازان غرب است.
ما ضمن محکوم ساختن این جنایت عظیم با شدیدترین الفاظ، از مسلمانان سراسر عالم میخواهیم که در برابر چنین جنایات بی‌تفاوت نمانده از تمام راههای مشروع و معقول به مقابله با آن بپا خیزند.
والسلام علی من اتبع الهدی
کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه افغانستان13/2/1391
منبع: آوا
/ 0 نظر / 3 بازدید