جلوگیری از گرویدن وینستون چرچیل به دین اسلام

وارن داکتر، یکی از محققان دانشگاه کمبریج، این نامهٔ مربوط به سال ۱۹۰۷ را کشف کرده است.

همسر جک چرچیل در این نامه به نخست وزیر زمان جنگ جهانی دوم انگلیس گفته است: «لطفا به اسلام روی نیاور. در رفتارت میل به شرق گرایی [و علاقه به شرق و اسلام] را دیده‌ام.»

این نامه همچنین ستایش چرچیل از اسلام و علاقه وی برای اینکه همانند مسلمانان باشد را توصیف کرده و ترس مردمی که با اسلام برخورد داشتند را منعکس می‌کند.

مسعود شجره، یکی از مدیران کمیسیون حقوق بشر اسلامی بر این باور است که ترس از اسلام در کشورهای غربی از جمله انگلیس مساله‌ای ریشه دار است.

شجره گفت: متاسفانه اسلام هراسی در اروپا و انگلیس از پیشینه‌ای طولانی برخوردار است. سیاستمداران یکی پس از دیگری به بیان مطالبی در پارلمان پرداخته‌اند. آن‌ها می‌گوید مسلمانان قرآن را دارند و نمی‌توان آن‌ها را شکست داد و اینکه تنها راه مقابله با مسلمانان تفرقه افکنی میان آنهاست.

وی همچنین گفت غرب دچار بحران هویت است؛ بحرانی که رویکرد غرب برای ایجاد دشمن با هدف تقویت هویت خود را تا حدودی توضیح می‌دهد.

شجره گفت: هویت اروپایی و غربی بنا به دلایلی از جمله [پدیده] جهانی شدن در حال تضعیف است. به همین دلیل است که شاهد این اقدام هستیم. این مساله به اندازه‌ای شدت یافته است که به عنوان مثال در انگلیس لازم است یک سیاستمدار برای کسب آرا بیشتر به اسلام هراسی بپردازد و این اقدام شنیع به واسطه لفاظی‌های اسلام هراسانهٔ سیاستمداران ادامه می‌یابد. ـ ابنا ـ

/ 0 نظر / 21 بازدید